صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بيش از 3 هزار خبرنگار زن در عرصه خبر فعال هستند

19 مرداد 1389

خبرگزاري بين المللي زنان ايران : معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد با اشاره به اينکه بر اساس آنچه تا کنون شناسايي شده اظهار داشت : 3 هزار و 758 نفر خبرنگار زن در عرصه خبر و خبر رساني فعاليت مي کنند.

به گزارش خبرگزاري ايونا ، محمد علي رامين معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد در گفتگو با خبرگزاري زنان ايران در خصوص روز خبرنگار گفت: خبرنگاران براي ما برجسته ترين انسان هاي رسالت مدار جامعه هستند که علمدار آگاهي بخشي و پيش قراولان جبهه دانايي و آگاهي و روشنگري هستند.

وي افزود: روند مطبوعات و رسانه ها را در کشورمان بعد از يک وقفه طولاني مثبت ارزيابي مي کنم، چراکه همگرايي ميان خبرنگاران، رسانه ها و مخاطبان رسانه ها بيشتر از گذشته است و يک نوع اعتماد عمومي در حال شکل گيري است.

معاون مطبوعاتي وزير ارشاد درخصوص تعداد خبرنگاران زن گفت: بر اساس آنچه تا کنون شناسايي شده خبرنگاران زن حدود 3 هزار و 758 نفر و خبرنگاران مرد نيز حدود 5 هزار و 16 نفر هستند.

رامين ضمن بيان اينکه زنان همگي خبرنگاران جامعه هستند خاطر نشان کرد: خبرنگاران زن کار خود را به خوبي در عرصه خبر و خبررساني انجام داده اند و اين روزها شاهد هر چه بيشتر شدن حضور زنان در اين عرصه هستيم.

معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد با اشاره به اينکه برخي زنان در برخي حوزه ها قوي تر از مردان عمل مي کنند تصريح کرد: اين موضوع بستگي به نوع خبر دارد و اگر اخبار مورد نظر با اخلاق و عواطف انساني سر و کار داشته باشد زنان در آنها بهتر از مردان موثر واقع مي شوند.

وي ادامه داد: لازم به ذکر است که در برخي حوزه ها نيز خبرنگاران مرد عملکرد بهتري از خود نشان مي دهند ، به عنوان مثال در برخي اخبار حوادث که خشن ترين توصيفات و آسيب هاي اجتماعي را در بر مي گيرد و بر عواطف انساني و روحيات حساس صدمه وارد مي کند خبرنگاران مرد بهتر ظاهر مي شوند.

رامين در بين سخنانش مواردي را هم استثنا قرار داد و گفت: البته اين موارد شامل تمامي مردان و يا زنان خبرنگار نمي شود چرا که هر فردي روحيه خاص خود را دارد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان