صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

لغو دوباره ملاقات زندانیان اعتصاب کننده اوین

18 مرداد 1389

کلمه :زندانیان اعتصاب کننده اوین برای دومین هفته متوالی و پس از انتقال به سلول انفرادی از ملاقات با خانواده هایشان محروم شدند .

به گزارش خبرنگار کلمه، شانزده زندانی سیاسی زندان اوین که از پانزده روز پیش به خاطر اعتراض به شرایط نامناسب بند ۳۵۰ به سلول انفرادی منتقل شده و دست به اعتراض زده بودند، همچنان به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند.

برخی از این زندانیان برای دومین هفته و برخی برای سومین هفته متوالی از ملاقات با خانواده هایشان محروم شده اند . این در حالی است که مقام های دادستانی تهران و مسئولان زندان اوین به خانواده زندانیان اعتصاب کننده که در این مدت بارها برای پی گیری وضعیت عزیزان شان به آنها مراجعه کرده، قول های مساعدی داده بودند.از جمله این وعده ها ملاقات با عزیزان شان و تماس تلفنی آنان بود وعده هایی که تاکنون تحقق نیافته است .

بی خبری مطلق از وضعیت این زندانیان بر نگرانی خانواده ها افزوده است. آنها می گویند اصلا نمی دانیم چه بلایی بر سر عزیزانمان آمده است. آنها پانزده روز تمام است که بدون غذا در گوشه سلول هایشان رها شده اند و کوچکترین تماسی هم با خانواده هایشان نداشته اند .

همچنین خانواده سه زندانی که گفته می شود در اعتصاب غذای خشک به سر می برند بیش از سایر خانواده ها نسبت به سلامت عزیزان شان ابراز نگرانی می کنند .

بهمن احمدی امویی ، کیوان صمیمی روزنامه نگاران دربند و مجید توکلی ،فعال دانشجویی از شش روز پیش در اعتصاب غدای خود از پذیرفتن آب و چای نیز خودداری کرده اند .از وضعیت این سه زندانی نیز هیچ اطلاعی در دست نیست .

رضاملک یکی دیگر از زندانیان بند ۳۵۰ نیز که از پنج روز پیش به سلول انفرادی منتقل شده ،به اعتصاب غذای ۱۶ نفر پیوسته است .به این ترتیب علی رغم آزادی بابک بردبار یکی از زندانیان اعتصابی تعداد زندانیان اعتصاب کننده بند ۳۵۰ دوباره به ۱۷ نفر رسیده است.

گفته می شود احسان عبده تبریزی ،یکی دیگر از زندانیان بند ۳۵۰ نیز همچنن در اعتصاب غذا به سر می برد.

علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم وحدت، بهمن احمدی امویی روزنامه نگار، حسین نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت، عبدالله مومنی فعال دانشجویی و سخنگوی ادوار تحکیم، علی پرویز فعال دانشجویی، حمیدرضا محمدی فعال سیاسی، جعفراقدامی فعال مدنی، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل، ابراهیم (نادر) بابایی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ایران و عراق، کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار، مجید دری فعال دانشجویی، مجید توکلی فعال دانشجویی، کیوان صمیمی روزنامه نگار، غلامحسین عرشی و محمد حسین سهرابی راد ،رضا ملک و پیمان کریمی آزاد از بازداشت شدگان حوادث عاشورا از جمله زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی هستند که در اعتصاب غذا به سر می برند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان