صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مادر هنگامه شهیدی: هنگامه نیاز به عمل جراحی دارد / پیام هنگامه شهیدی به روزنامه نگاران از زندان اوین

18 مرداد 1389

هنگامه شهيدى، روزنامه نگار و مشاور مهدی کروبی كه در حوادث پس از انتخابات، بازداشت و روانه زندان شد، در وضعيت چندان مناسبى به سر نمى برد. او كه پس از بازداشت به بيمارى هاى متعدد مبتلا شده است؛ به عمل جراحى هم نياز دارد، وی محکوم به شش سال حبس است.

به گزارش رادیو فردا، مادر هنگامه شهيدى درباره وضعیت دخترش در زندان می گوید: هنگامه همه اش در بهدارى است، مريض است كلاً. با اينكه بيشتر وقت ها كتاب مى نويسد. ولى مريض احوال است. فكر كنيد كسى كه فشارش پائين باشد، افت فشار داشته باشد، قلبش مشكل داشته باشد، كليه اش مشكل داشته باشد، دوبينى پيدا كرده باشد، معده اش مشكل داشته باشد، كمرش مشكل داشته باشد، اينها همه چيزهايى است كه از پارسال به وجود آمده.

وی ادامه می دهد: هنگامه اين طور نبوده. الان يك چند روزى است دارند مى برندش ام آى آر، نوار قلبش را مى گيرند كه اگر نياز دارد منتقلش كنند بيمارستان.

مادرهنگامه شهیدی درباره آخرین وضعت حقوقی دخترش می گوید: شش سال زندان برای وی بريده شده است. هنگامه از ۹ تير پارسال اوين بوده. از ۹ تير تا آبان. آبان هم دوباره دو ماه، سه ماه آمد بيرون با وثيقه. دوباره ششم اسفند رفت. هنوز هم از ششم اسفند داخل اوين است. دو سه ماهى است كه توى بند عمومى است. قبلش ۲۰۹ بود. با اينكه حكم داشت اجرا مى شد ۲۰۹ بود. فعلاً هست ولى من هيچ ملاقات حضورى نداشتم. در صورتى كه حكم دارد اجرا مى شود. يك بار ملاقات داشتم و همه اش ملاقات كابينى است. مى دانيد الان هنگامه بى وكيل است.

وی با اظهار تاسف از حکم طولانی مدتی که برای فرزندش در نظر گرفته شده ادامه می دهد: در ميان خانم ها برای هیچ کسی نه حكمى بريده شده و نه به اين سنگينى است. آخر چه كار كرده؟ هنگامه كه در ايران زندگى نمى كرد. لندن زندگى مى كرد. هنگامه براى ديدن خانواده اش آمد، يك مقدارعمل داشتم آمد. بعد هم خورد به داستان انتخابات. بعد از انتخابات هم كه ديگر اين داستانى است كه يك سال و خورده اى... من اصلاً در اين راه فلج شده ام. مى روم، توان ديگر ندارم. يك سال، يك سال و نيم است دارم مى دوم. ولى هيچ كارى برايش نتوانسته ام بكنم.

پیام هنگامه شهیدی به روزنامه نگاران از زندان اوین

هنگامه شهیدی، روزنامه نگار دربند بمناسبت روز خبرنگار مطلبی را در زندان اوین به رشته تحریر درآورده است. این روزنامه نگار زندانی، در این یادداشت روز خبرنگار را به همکاران خود تبریک گفته است.

به گزارش «تا آزادی روزنامه نگاران زندانی» متن این نامه به شرح زیر است:

هنگامه۴ امروز ۱۷مرداد روز خبرنگاراست و من سال گذشته در همین زمان تازه از انفرادی بازداشتگاه ۲۰۹ خارج شده بودم وبرخی همکارانم در زندان و اکثریت خارج از زندان نیز در هراس بازداشت و دستگیری بودند.در تمامی روزهای بازداشتم ناخوداگاه به یاد” گالیله” می افتادم که او را برای” استغفار کلیسا پسند” به محاکمه می بردند و تمامی پیروان و شاگردانش با دلهره و اضطراب در پشت درهای بسته مدتها به انتظار صف کشیده بودند که استاد بزرگ و رهبر فکریشان علیرغم فشارهای طاقت فرسای ارشادی!! داخل دادگاه سربلند و سرافراز با گامهای استوار پای بیرون نهد و بگوید:”زمین هنوز می چرخد” اما دریغ که استاد سرافکنده و رنجور از فشارهای تحمل کرده، سربه زیر از ابراز آنچه که خود هرگز به آن ایمان نداشت آر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان