صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اعتراض به لباس دختران فوتبالیست ایرانی در بازی های المپیک نوجوانان

22 مرداد 1389

ایسنا: در پی تهیه کلاه‌های جدید بازی شروع شد اما به راحتی در حین رقابت می‌شد ناراحتی شدید بلاتر را از وضعیت موجود دید. این موضوع بویژه در زمانی مشخص بود که علی‌آبادی و افشارزاده به عنوان مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برای گفت‌وگو نزد او رفتند.

تیم دختران ایران در حالی پنج شنبه نخستین مسابقه فوتبال اولین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان را انجام داد که مسوولان فیفا از لباس ورزشکاران ایرانی راضی نیستند.

به گزارش ایسنا از سنگاپور، دیدار تیم‌های فوتبال نوجوانان ایران و ترکیه پنج شنبه با حضور سب بلاتر رییس فیفا، کیم نایب رییس کره‌ای فدراسیون بین‌المللی فوتبال، مسوولان کمیته بین‌المللی المپیک و مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برگزار شد.

در این دیدار که حدود سه هزار نفر جمعیت برای دیدن آن در ورزشگاه جالان بسار حاضر شده بودند، تیم ایران با نتیجه ۴ بر ۲ در حالی که تا دقیقه ۷۰ با نتیجه ۲ بر یک پیش بود، بازی را واگذار کرد اما نکته بسیار مهم‌تر اظهار ناراحتی سب بلاتر نسبت به لباس دختران ایرانی بود.

او در ابتدای بازی به سختی راضی به اجازه برگزاری بازی شد. این در شرایطی صورت گرفت که فریده شجاعی به همراه نماینده فیفا از صبح روز مسابقه در بازارهای سنگاپور به دنبال پوشش یا کلاه مناسبی برای سر بازیکنان بودند چرا که فیفا اعلام کرده کلاهی که پیش از این فدراسیون ایران به فیفا اعلام کرده، این کلاهی نیست که بازیکنان در روز مسابقه قرار بود با آن بازی کنند.

در پی تهیه کلاه‌های جدید بازی شروع شد اما به راحتی در حین رقابت می‌شد ناراحتی شدید بلاتر را از وضعیت موجود دید. این موضوع بویژه در زمانی مشخص بود که علی‌آبادی و افشارزاده به عنوان مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برای گفت‌وگو نزد او رفتند.

او در حین رقابت به مسوولان ایرانی گفت: “بگذارید در بین دو نیمه صحبت کنیم.” آن هم با ناراحتی خاصی که در صورتش نمایان بود.

در بین دو نیمه بلاتر، کیم، علی‌آبادی و افشارزاده به محل مخصوص پذیرایی رفتند. بلاتر که به شدت نسبت به لباس دختران فوتبالیست ایران اعتراض می‌کرد، در بین سخنان خود اعلام کرد این لباس صورت خوشی برای شما در دنیا ندارد. همچنین برای ما هم مشکل‌ساز است.

علی‌آبادی و افشارزاده نیز به ارائه‌ی مطالبی در مورد قوانین ایرانی و اسلامی پرداخته و از این نوع پوشش دفاع می‌کردند. پس از صحبت‌های ۱۵ دقیقه‌ای مسوولان ایران با مسوولان فدراسیون بین‌المللی فوتبال در حالی که قرار بود نیمه دوم بازی برگزار نشود، سب بلاتر اجازه‌ی برگزاری نیمه دوم را داد.
در ادامه این ماجرا امروز جمعه به سرپرست کاروان ورزشی ایران و تیم ملی فوتبال نوجوانان اعلام شد که ورزشکاران دختر ایرانی نمی‌توانند با کلاه بازی اول در بازی دوم خود حضور پیدا کنند.

آن‌ها باید از همان کلاهی که در عکس برای فیفا ارسال کرده‌اند، استفاده کنند. تیم فوتبال دختران ایران قرار است روز یکشنبه با گینه نو بازی کند

جنجال بر سر لباس دختران فوتبالیست+عکس

در پی تهیه کلاه‌های جدید بازی شروع شد اما به راحتی در حین رقابت می‌شد ناراحتی شدید بلاتر را از وضعیت موجود دید. این موضوع بویژه در زمانی مشخص بود که علی‌آبادی و افشارزاده به عنوان مسوولان کمیته ملی المپیک ایران برای گفت‌وگو نزد او ر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان