صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پوشيدن چادر در مدارس كازرون اجباري شد

24 مرداد 1389

فارس:رئيس اداره آموزش و پرورش كازرون از اجراي مصوبه پوشيدن چادر به عنوان لباس رسمي در مدارس راهنمايي و دبيرستان دخترانه كازرون از ابتداي مهرماه سال جاري خبر داد.

محسن توحيديان صبح امروز در جلسه شوراي آموزش و پرورش اظهار داشت: مصوبه‌اي براي عجين كردن افراد به ويژه دانش‌آموزان دختر با حجاب در جلسات گذشته شوراي آموزش و پرورش شهرستان داشته‌ايم.

وي افزود: مصوبه پوشيدن چادر را به عنوان لباس فرم و رسمي در مدارس راهنمايي و دبيرستان دخترانه اعلام كرده‌ايم كه از ابتداي مهر ماه سال جاري و سال تحصيلي جديد اجرا مي‌شود.

رئيس اداره آموزش و پرورش كازرون اضافه كرد: در راستاي بحث عفاف و حجاب سمينارهاي مختلفي را نيز با عنوان حجاب در مدارس برگزار كرده‌ايم.

وي بيان داشت: آيين‌نامه عفاف و حجاب را به تمام مديران مدارس ابلاغ كرده‌ايم و آنها نيز توجيه شده‌اند كه براي تهيه لباس‌هاي فرم مشخصات موجود در آيين‌نامه را رعايت كنند.

توحيديان با بيان اينكه بخشنامه‌ها را به بازارها داده‌ايم تا سياست توزيع پارچه‌هاي مانتويي خود را اعلام كنند، خاطرنشان كرد: مديران بايد رنگ لباس را اعلام كنند و هيچ مديري نبايد بزاز و فرد خاصي را براي دوخت مانتو و شلوار معرفي كند.

رئيس اداره آموزش و پرورش كازرون اضافه كرد: چادر را به عنوان لباس رسمي مدارس معرفي كرده‌ايم.

وي با اشاره به مدارس خاص موجود در كازرون گفت: مدارس خاص دستورالعمل‌هاي خاص خود را دارند.

اين مقام مسئول بيان داشت: برخي مدارس براي آنها شهريه تعيين شده است، مانند مدارس هيئت امنايي كه در كازرون سه نمونه از اين مدرسه‌ها در مقاطع ابتدايي، راهنمايي و متوسطه فعاليت مي‌كنند.

در ادامه اين جلسه معاون پرورشي اداره آموزش و پرورش كازرون از برگزاري مسابقات قرآن مراكز پنج‌گانه در فروردين ماه سال 90 در كازرون خبر داد و اظهار داشت: در ايام مسابقات حدود يك‌هزار و 200 دانش‌آموز با 300 همراه به مدت سه روز در مدارس شهر اسكان داده مي‌شوند و دانش‌آموزان شركت كننده با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.

جبار جهانبخشي با بيان اينكه مدارس در نظرگرفته شده براي برگزاري مسابقات قرآن بايد به امكانات كافي تجهيز شوند، افزود: كميته‌هايي تشكيل شده است كه كار خود را آغاز كرده‌اند و ما كارهاي اجرايي را از اوايل دي ماه سال جاري آغاز مي‌كنيم.

وي با بيان اينكه سال گذشته آموزش و پرورش كازرون بين 59 اداره استان فارس مقام نخست در مسابقات قرآن را كسب كرده است، ادامه داد: از خيران نيز تقاضا داريم تا با كمك خود زمينه هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات قرآن در كازرون را فراهم كنند.

جهانبخشي با اشاره به اينكه كازرون تا به حال سه بار ميزبان مسابقات قرآن مراكز پنج‌گانه بوده است، تصريح كرد: در كميته استقبال نحوه پذيرايي، مكان استقرار، نحوه برگزاري مراسم استقبال و حتي نحوه پوشش استقبال كنندگان نيز مطرح شده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان