صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

رييس انجمن باروري و ناباروري: شيوع ناباروري در دنيا رو به افزايش است

27 مرداد 1389

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران : رئيس انجمن باروري و ناباروري از ناباروري 15 درصد جمعيت زوج‌هاي کشور خبر داد و اين عارضه را بيماري نسبتا شايعي خواند که هنوز به طور قابل قبولي تحت پوشش هيچ بيمه‌اي قرار ندارد.

دکتر محمدرضا نوروزي، رئيس انجمن باروري و ناباروري در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران با بيان اين مطلب در خصوص تعرفه‌هاي دولتي اين بيماري گفت: در بين تعرفه‌هاي دولتي بحث تعرفه‌هاي ناباروري به شرط پوشش بيمه‌ها خالي بوده و لازم به يادآوري است که بيش از نيمي از جمعيت کشور ما را جوانان تشکيل مي‌دهند كه در سنين ازدواج هستند.

وي افزود: شيوع ناباروي در دنيا 15 درصد است. آمارها نشان مي‌دهند که در کشور ما کمي هم بيشتر است، به طوري که از يک ميليون زوج که در سال ازدواج کنند، 100 تا 150 هزار زوج از مشکل ناباروري رنج مي‌برند که تحت پوشش واقعي هيچ بيمه‌اي نيستند، گرچه وزارت بهداشت کميته‌هاي تخصصي را داراي شناسنامه خدمات کرده و يا بيمه‌ها قرار دادن بيماران، تحت پوشش بيمه را قبول کرده‌اند.

وي ادامه داد: متاسفانه هزينه‌هاي درمان بيماري‌هاي ناباروري بالا است و سيکل درمان پيشرفته در کشورمان حدود دو ميليون تومان هزينه دارد که همين باعث مي‌شود بسياري از زوج‌ها جهت درمان اقدامي نکنند و در نتيجه معضل ناباروري خود را به صورت طلاق يا اختلافات شخصي در خانواده‌ها ظاهر مي‌کند.

نايب رئيس شوراي عالي نظام پزشکي خاطرنشان کرد: به کمک روش‌هاي جديد بين 30 تا 40 درصد هر دوره درمان احتمال موفقيت وجود دارد که اگر اين رقم را با درمان سرطان‌ها که گاه زير 10 درصد شانس موفقيت دارند، مقايسه کنيم مشاهده مي‌كنيم كه سرمايه‌گذاري در اين مورد مقرون به صرفه خواهد بود.

نوروزي ضمن اشاره به اينکه شيوع ناباروري در دنيا رو به افزايش است، يادآور شد: مطالعه درباره علت آن نشان مي‌دهد آلاينده‌هاي شيميايي يا برخي مواد شيميايي موجود در ظروف غذايي مي‌تواند نقش مهمي داشته باشد که در موارد ساده بايد به آن توجه داشت ضمن اين که استفاده از قرص‌هاي هورموني بدنسازي نيز به خصوص در مردان مي‌تواند در باروري آنها مشکل ساز باشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان