صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ادامه بررسي لايحه حمايت از خانواده به روز سه‌شنبه موكول شد

31 مرداد 1389

ايلنا: لايحه حمايت از خانواده پس از گذشت سه سال از ارائه آن توسط دولت به مجلس صبح امروز در جلسه علني مجلس براي راي‌گيري نهايي مطرح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايلنا، در بررسي نهايي اين لايحه امروز تنها سه ماده اوليه آن مورد راي‌گيري قرار گرفت و بقيه مواد به جلسه‌هاي آينده مجلس موكول شد.

بنابراين گزارش، اعتراضات گسترده جامعه سبب شد تا در بررسي‌ اين لايحه در کمیسیون قضایی مجلس بندهایی از جمله ماده ۲۳( اختیار همسر دائم بعدی، منوط به اجازه دادگاه پس از احراز توانایی مالی مرد و تعهد اجراء عدالت بین همسران می‌باشد) وماده ۲۵( وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است از مهریه‌های بالاتر از حد متعارف و غیر منطقی با توجه به وضعیت زوجین و مسایل اقتصادی کشور متناسب با افزایش میزان مهریه به صورت تصاعدی در هنگام ثبت ازدواج مالیات وصول نماید.) حذف شود.

و در راستاي همين تصميم، لايحه در خرداد ماه سال 88 از دستور کار مجلس خارج و قرار شد بعد ازپایان انتخابات ریاست جمهوری مجددا در مجلس مورد بررسی قرار گیرد اما بعد از گذشت حدود یک سال از حذف این مواد از لایحه حمایت از خانواده ، دوباره این دو ماده در کمیسیون حقوقی و قضایی مورد بررسی قرار گرفت و با تغییراتی درکمیسیون حقوقی و قضایی تصویب شد.

بعد از اين ماجراها، لايحه حمايت از خانواده قرار بود، هفته گذشته در دستور كار مجلس قرار گيرد كه به علت كمبود وقت اين لايحه هفته گذشته بررسي نشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان