صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فاطمه مسجدی و مریم بیگدلی به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند

5 شهریور 1389

مدرسه فمینیستی: مریم بیدگلی و فاطمه مسجدی از فعالان کمپین یک میلیون امضاء در قم، هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. روز 13 مرداد ماه 1389 جلسه رسیدگی به اتهامات این دو عضو جنبش زنان در شعبه 2 دادگاه انقلاب قم برگزار شد و از اتهامات آنها فعالیت تبلیغی به نفع کمپین یک میلیون امضاء بود که منجر به صدور حکم یک سال حبس تعزیری شد.

فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی روز 17 اردیبهشت ماه 1388 توسط ماموران امنيتي در قم دستگير و پس از دو هفته با صدور قرار وثيقه 20 ميليوني براي هر يك از اين دو آزاد شدند.

فاطمه مسجدی علاوه بر فعالیت در جهت حقوق زنان، مترجم نیز هست و تاکنون مقالات متعددی را در حوزه مسائل زنان از زاویه اسلامی ترجمه کرده است. از جمله مقالات زیر که در سایت مدرسه فمینیستی منتشر شده است:

علم و زنان مسلمان در قرن های 6 تا 13 میلادی

«زن در فقه اسلامی» تلاشی برای ارتقای دانش فقهی فعالان جنبش زنان

تا کنون، همه اعضای کمپین که بازداشت شده اند، در دادگاه بدوی و یا تجدید نظر تبرئه شده اند و تاکنون هیچ محکومیتی برای هیج یک از اعضای کمپین در نهایت اعمال نشده است. این در حالی است که فعالیت های این دو عضو کمپین، همواره از زاویه دیدگاه های اسلامی به مسائل زنان بوده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان