صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فرشته روح افزا، استاد دانشگاه منچستر انگلستان: فمينيسم بازيچه يهود است!!!

9 شهریور 1389

به گزارش خبرگزاری ایونا از شهركرد، دكتر فرشته روح افزا روز گذشته در جمع دانش پژوهان طرح ضيافت انديشه در دانشگاه شهركرد اظهار داشت: مكتب فمينيسم به هيچ عنوان تامين كننده حقوق واقعي زنان نبوده و دامي است كه توسط صهيونيست‌ها پهن شده است.

وي با اشاره به مسئله بحران هويت در غرب گفت: هر ساله در انگلستان 43 هزار كودك بي‌سرپرست متولد مي‌شود كه بعدها آسيب‌هاي اجتماعي خود را نشان مي‌دهد.

روح افزا افزود: در برخي كشورهاي غربي حقوق كاركنان زن معادل 70 يا 80 درصد مردان پرداخت مي‌شود و در غرب حقوق زن و مرد آن طور كه ادعا مي‌كنند، برابر نيست.

وي اضافه كرد: شايد بتوان گفت كه در طول قرن بيستم فمينيسم يكي از جنجال انگيزترين جنبش‌هاي اجتماعي و فكري در سطح جهان بوده است و بسياري از دگرگوني‌هاي سياسي و حقوقي در وضعيت زنان در جوامع مختلف را مي‌توان در وهله نخست ناشي از اين جنبش دانست.

استاد دانشگاه منچستر انگلستان و محقق امور زنان و خانواده ادامه داد: حضور زن در عرصه عمومي به صورت مختلف از جمله اشتغال در حوزه اقتصادي و رده‌هاي مختلف مناسب دولتي حق رأي عضويت در پارلمان‌ها، كابينه‌اي دولت و قوه قضائيه بهره مند شدن از حقوق مدني و غيره از جمله اين تغييرات است.

روح افزا تصريح كرد: از سوي ديگر گاه دگرگوني‌هايي چون تزلزل در نهاد خانواده، كاهش ازدواج، افزايش طلاق، برخوردهاي تخاصم آميز زنان و مردان، زير سؤال بردن برخي سنت‌هاي ديرينه كه بنيان ثابت اجتماعي دانسته مي‌شود از تبعات و حتي شاخص توجه رشد و گسترش فمينيسم تلقي مي‌شود.

وي ره‌آورد تفكر فمينيسم در جهان غرب را عريان شدن زنان، متلاشي‌شدن خانواده و عدم امنيت اخلاقي در جامعه عنوان كرد و گفت: جنبش حمايت از زنان با ادعاي رهايي اين قشر از ستم‌ مردان و مبارزه با تفكر مردسالاري سنتي كه منجر به تحقير و بردگي زنان در تفكر مدرن شده، نشأت گرفته از جهان غرب است.

روح افزا خاطرنشان كرد:‌ بانوان جامعه بايد آگاهي كاملي در رابطه با دستاوردهاي غرب داشته‌باشند.

وي يادآور شد:‌ بزرگترين اشتباه تفكر فمينيسم اين است كه تفاوت‌هاي فطري و طبيعي زن و مرد انكار مي‌شود كه اين امر موجب بسياري از معضل‌هاي روابط زن ومرد در خانواده و جامعه شده است.

روح افزا اضافه كرد: غرب با نقشه‌اي كه براي زنان جهان با عنوان فمينيسم كشيده، مي‌خواهد ظلمي كه تاكنون در حق زنان شده، جبران كند درحاليكه اين ترفند براي آنها دردسرساز شده و آنها را در منجلاب بي‌بند و باري و لاقيدي گرفتاركرده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان