صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

به پیشنهاد شورای فرهنگی زنان: قوانین جامع شهروندی با محور عفاف و حجاب تدوین می شود

9 شهریور 1389

مهر: عضو شورای فرهنگی- اجتماعی زنان گفت: این شورا پیشنهاد تدوین ضوابط و قوانین جامع شهروندی ویژه مقاطع مختلف سنی و اقشار مختلف در حوزه عفاف و حجاب و پیش بینی برخوردهای قانونی مناسب و بازدارنده با متخلفان را در جلسه اخیر خود داده است.

منیره نوبخت در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تدوین ضوابط و قوانین جامع شهروندی یک خواسته منطقی شورای زنان است افزود: اجرای طرح توسعه عفاف و حجاب به دستور رئیس جمهور به وزارت کشور واگذار و ستادی با عنوان صیانت از حقوق شهروندی در همین زمینه تشکیل شد و در این ستاد حقوق شهروندی از این منظر مورد توجه قرار گرفت در همین زمینه شورای فرهنگی اجتماعی زنان درخواست کرد تا قوانین شهروندی در ارتباط با طرح توسعه عفاف و حجاب تدوین شود.

وی با اشاره به تاکید برخی از اعضای شورای فرهنگی- اجتماعی زنان بر تناسب نداشتن بین جرم و مجازات در موضوع رعایت حجاب و عفاف تصریح کرد: در قانون مجازات اسلامی بی حجابی در انظار و اماکن عمومی جرم است و برخی مسئولان معتقدند با وجود اینکه در قانون بی حجابی در اماکن عمومی جرم تلقی شده اما مجازات مناسبی برای آن پیش بینی نشده است.

رئیس سابق شورای فرهنگی- اجتماعی زنان ادامه داد: با وجود فضای ایجاد شده در داخل و خارج از کشور در مورد نحوه برخورد با بی حجابی در ایران بسیاری از کارشناسان معتقدند در مدت 30 سال گذشته برخورد سنگینی با پدیده بی حجابی نشده است که البته اگر قانون برخورد با بی حجابی نیاز به اصلاح داشته باشد باید توسط نمایندگان مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

وی افزود: در جلسه اخیر شورا تهیه الگوی اسلامی- ایرانی خانواده با تاکید بر آموزش دانش خانواده و مهارتهای زندگی، تدوین الگوی حضور اجتماعی زنان و اشتغال خانواده محور، تدوین شاخصهای ارزیابی وضعیت زنان و خانواده طبق مولفه های اسلامی- ایرانی و رصد مستمر وضعیت زنان، تدوین سیاستهای حمایت از زنان خانه دار و توان افزایی زنان سرپرست خانوار و طرح ارتقا فرهنگی و تعمیق باورهای دینی زنان و دختران در برنامه نیمه دوم سال شورای فرهنگی- اجتماعی زنان قرار گرفت.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان