صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

موسی قربانی: مواد ارجاعي لايحه حمايت از خانواده بايد به گونه‌اي اصلاح شوند كه نه زنان ناراضي باشند و نه علما

11 شهریور 1389

ایلنا: يك عضو كميسيون حقوقي و قضايي در رابطه با بازگشت سه ماده جنجال برانگيز لايحه حمايت از خانواده به كميسيون حقوقي و قضايي گفت:‌ اصلاحات اين مواد بايد به گونه‌اي باشد كه نه چوب را بخوريم و نه پياز را ‏‌يعني بايد كاري كنيم كه نه خانم‌ها از ما ناراضي باشند و نه علما.

در جلسه ديروز مجلس شوراي اسلامي مواد 22، 23 و 24 لايحه حمايت از خانواده كه به موضع ازدواج موقت ، ازدواج مجدد و مهريه مي‌پرداخت به كميسيون حقوقي و قضايي ارجاع شد.

موسي قرباني، نماينده قاينات و عضو كميسيون حقوقي و قضايي يكي از پيشنهاد دهندگان بازگشت اين مواد به كميسيون بود، قرباني در جلسه روز يكشنبه مجلس اعلام كرده بود كه ماده 22 لايحه حمايت از خانواده برخلاف اصول 4، 7، 10 و 20 قانون اساسي است و خواستار ارجاع مواد 22 و 23 اين لايحه به كميسيون حقوقي و قضايي شده بود.

از موسي قرباني در رابطه با اين سه ماده جنجال‌برانگيز كه اعتراضات بسياري را در جامعه به دنبال داشته و فعالان حقوق زنان با آن مخالفت هستند سوال كرديم، اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي در پاسخ به ايلنا گفت: بازگشت اين سه ماده لايحه حمايت از خانواده به كميسيون حقوقي وقضايي بسيار مثبت است.

او ادامه داد: من نمي‌دانم با بازگشت اين مواد به كميسيون حقوقي و قضايي چه اتفاقي مي‌افتد، چون من يك نفر هستم و كميسيون حقوقي و قضايي از يك جمع تشكيل شده است اما تمام تلاش خود را مي‌كنم كه اين مواد به بهترين شكل ممكن تصويب شود.

قرباني ادامه داد: اصلاحات اين مواد بايد به گونه‌اي باشد كه نه چوب را بخوريم و نه پياز را ‏‌يعني بايد كاري كنيم كه نه خانم‌ها از ما ناراضي باشند و نه علما.

اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي تصريح كرد:‌ ساز و كاري براي رفع اشكالات سه ماده 22 ، 23 و 24 در نظر گرفته‌ايم و اميدواريم اين مواد به گونه‌اي اصلاح شوند كه حتي المقدرو حقوق زنان، كودكان و خانواده‌ها در اين مواد رعايت شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان