صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بان کی مون:امکان دسترسی زنان در همه جا به سواد آموزی فراهم شود

16 شهریور 1389

خبرگزاری مهر : دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت 8 سپتامبر 2010 روز بین المللی سواد آموزی با تاکید بر ضرورت دسترسی به سواد آموزی برای زنان در همه جای جهان گفت: با سواد کردن زنان نقش اساسی در توسعه پایدار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد با تاکید بر نقش سواد در بنیان توسعه و منزلت، تمامی دولتها، کمک دهندگان، سازمانهای مردم نهاد و شرکای توسعه ای را ترغیب کرد تا سواد آموزی برای زنان را در همه جا قابل دسترس کنند.

در پیام بان کی مون آمده است، امسال گرامیداشت روز بین المللی سواد آموزی بر نقش اساسی سواد آموزی در توانمندسازی زنان تاکید دارد. سواد زندگی زنان، خانواده ها و جوامع آنان را متحول می کند. این احتمال بیشتراست که زنان با سواد کودکان خود به ویژه دختران را به مدرسه بفرستند.

همچنین با دستیابی به سواد، زنان از نظر اقتصادی بیشتر خودکفا شده و درگیر زندگی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کشورهای خود می شوند. شواهد نشان می دهد سرمایه گذاری بر سواد آموزی زنان سود سرشار توسعه ای به بار خواهد آورد و توانمندسازی زنان از راه سواد آموزی همگی ما را توانمند می کند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان