صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مريم ضيا، به يک سال حبس تعزيری محکوم شد / انتقال فرح واضحان به بیمارستانی خارج از زندان

18 شهریور 1389

مريم ضيا، به يک سال حبس تعزيری محکوم شد

هرانا - مريم ضيا، فعال حقوق کودک، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه به اتهام تبليغ عليه نظام، به يک سال حبس تعزيری محکوم شد.

به گفته منابع آگاه، قاضی در جلسه دادگاه، نه تنها بی طرف نبوده بلکه در طول دادرسی، رفتاری همانند بازجويان وزارت اطلاعات داشته و با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی وی را به يک سال حبس تعزيری محکوم کرد. وی در تاريخ ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده و مدت ۳ ماه را در زندان اوين به سر برد. اين در حالی است که نزديک به ۲ ماه در بند ۲۰۹ همان زندان، که مربوط به وزارت اطلاعات است نگهداری می شد.

کميته گزارشگران حقوق بشر، پيش از اين گزارش داده بود که "خانم ضيا پس از ۱۳ روز اعتصاب غذا، به دليل اظهار نظر پزشکان، مبنی بر به صلاح‌نبودن ادامه بازداشت ضيا به دليل وخامت وضعيت جسمانی، با قرار وثيقه ۳۰ ميليون تومانی از زندان اوين آزاد شد."

گفتنی است پيش از آغاز سال جديد، خانواده اين فعال اجتماعی وثيقه ۳۰ ميليون تومانی تعيين شده برای وی را توديع کرده، اما قاضی پرونده از آزادی وی ممانعت به عمل آورده بود.

مريم ضيا مدير جعيت تلاش برای جهانی شايسته کودکان، صبح روز ۱۰ دی ماه توسط نيروهای امنيتی بازداشت شد. وی پيش از اين نيز در ۲۲ خردادماه سال ۱۳۸۵ در تجمعی که به قصد اعتراض به «قوانين نابرابر» از سوی فعالان زن در ميدان هفت تير برگزار شد، بازداشت شده بود.

لازم به ذکر است که وکالت اين فعال اجتماعی را خانم محمدی و آقای مشکانی بر عهده داشتند.

انتقال فرح واضحان، زندانی محکوم به اعدام به بیمارستانی خارج از زندان

رهانا: فرح واضحان، زندانی محکوم به اعدام در پی ناراحتی شدید قلبی به بیمارستانی خارج از زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش رهانا فرح واضحان، شهروندی که دو روز بعد از حوادث روز عاشورای سال گذشته در منزل خود بازداشت شده است، روز جاری در پی ناراحتی قلبی ابتدا به بهداری زندان اوین و سپس به بیمارستان مدرس منتقل شد.

واضحان که در پی دردهای ناشی از بیماری قلبی به بهداری زندان اوین منتقل شده بود، با برخورد بد پرسنل بهداری زندان اوین مواجه شد به طوری‌ که پرسنل بهداری از او می‌پرسیدند که برای چه امروز مریض شده‌ای؟

در این میان پزشک بهداری پس از معاینه‌، وی را به بیمارستان مدرس تهران منتقل کرد تا معاینات و مداوای بیش‌تری بر وی صورت بگیرد.

فرح واضحان از بازداشت شدگان حوادث بعد از عاشورا است که به اعدام محکوم شده است. وی دو روز بعد از حوادث روز عاشورا در تاریخ ۱۰ دی ماه در منزل بازداشت شده بود.

حکم اعدام واضحان از سوی قاضی صلواتی در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب صادر شده و حکم دادگاه بدوی است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان