صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سومين جايزه «اميد» به مژگان جمشيدي رسيد

21 اردیبهشت 1387

<:voir_en_ligne:> : روزنامه اعتماد ملی

سومين دوره جايزه مطبوعاتي «اميد» يادبود دكتر مهدي سمسار عصر روز پنجشنبه با حضور خانواده او و جمعي از روزنامه‌نگاران در منزل دكتر سمسار برگزار شد. در اين مراسم ‌هادي حيدري، كاريكاتوريست، از جانب بانيان جايزه دكتر سمسار گفت: جايزه «اميد» به نسل جوان روزنامه‌نگار اين اميد را مي‌دهد كه هنوز كساني هستند كه به آينده آنها چشم دوخته‌اند.

او همچنين پيام شيرين سمسار، فرزند مرحوم مهدي سمسار، را خواند و گفت: اين اميد است كه مي‌تواند شمع‌هاي خاموش‌شده صلح، دوستي، ايمان و معنويت را روشن نگه دارد. پدرم با ايمان و اعتقاد به راه خود - حقيقت‌جويي - به زندگي ادامه داد و به ديگران راه مبارزه با كج‌انديشي را نشان مي‌داد. به همين دليل بود كه او در زماني كه حس شكست ناشي از كودتاي 28 مرداد 32 جامعه را فرا گرفته بود كتاب <چه بايد كرد؟> تولستوي را منتشر كرد. در بخش ديگري از اين پيام با اشاره به نحوه نامگذاري جايزه و علا‌قه دكتر سمسار به روزنامه‌نگاري آمده بود: آرزو دارم جايزه اميد بتواند وسيله‌اي باشد كه روزنامه‌نگاران جوان شمع اميد را در دل زنده نگه دارند.

در ادامه، گيتي سمسار، همسر مرحوم سمسار، شرح و گزارشي از جايزه ارائه داد و سپس احسان نراقي، مترجم و روزنامه‌نگار، آثار مكتوب آن مرحوم از قبيل <پيكاسو>، <لنين>، <راسپوتين> و... را برشمرد و درباره آنها توضيحاتي ارائه داد. سمسار مثل يك فرهنگستان براي ما كار كرده است و حسن انتخاب او در ترجمه كتاب اين مساله را بيشتر نشان مي‌دهد.

سپس نوبت به معرفي برنده سومين جايزه و اهداي آن رسيد كه اين بخش از مراسم با حضور دكتر كاظم معتمدنژاد، روزنامه‌نگار باسابقه، انجام شد. جايزه اين دوره شامل لوح سپاس و يك ميليون تومان وجه نقد به خاطر آگاهي‌رساني در زمينه محيط زيست و بحران‌هاي ناشي از آن و تلا‌ش در جهت رفع آسيب‌هاي آن از جامعه امروز و نسل‌هاي آينده به مژگان جمشيدي خبرنگار روزنامه‌هاي اعتماد ملي، كارگزاران و همشهري و... در حوزه محيط زيست تعلق گرفت. ‌

مژگان جمشيدي بعد از دريافت جايزه‌اش گفت: خوشحالم كه در جو سياست‌زده مطبوعات اين جايزه بيش از شخص من به جامعه حمايت‌كننده از محيط زيست تعلق گرفت. اميدوارم همان‌طور كه اين جايزه مشوق من است، بتواند كساني را هم به سمت موضوعات زيست‌محيطي در عرصه روزنامه‌نگاري سوق دهد. تعداد روزنامه‌نگاران اين حوزه شايد به تعداد انگشتان يك دست هم نرسد. اميدوارم روزي برسد كه من هم رقباي زيادي داشته باشم. فراموش نكنيم كه كشورهايي كوچك مثل كويت يا امارات دست كم 20 روزنامه‌نگار در عرصه محيط زيست دارند. 83 درصد خاك مملكت ما جزو اراضي ملي و طبيعي است كه خيلي‌ها به‌دنبال سوءاستفاده از آن هستند. متاسفانه حتي مديران رده‌بالا‌ي كشور هم اهميتي چندان به طبيعت و محيط زيست نمي‌دهند و گاه توسعه پروژه‌ها را مهم‌تر از آن مي‌پندارند. متاسفانه بعضا سازمان حفاظت از محيط زيست هم ما روزنامه‌نگاران را خاري در چشم خود مي‌داند.

جمشيدي همچنين از روزنامه‌نگاران سابق و باسابقه اين عرصه تقدير و تشكر كرد. ‌ جايزه مطبوعاتي< اميد>، از سال 1385 در راستاي علا‌يق فرهنگي مطبوعاتي زنده‌ياد دكتر مهدي سمسار با تلا‌ش خانواده او به يكي از فعالا‌ن حوزه مطبوعات تعلق مي‌گيرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان