صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

قتل ناموسی دختر 17ساله به دست پدر

24 اردیبهشت 1387

<:voir_en_ligne:> : جهان امروز

در حالیکه بیش از 48 ساعت از مرگ دختر 17 ساله در اصفهان می گذرد ، جزئیات بیشتری از این ماجرا توسط پدر وی فاش شد.

به گزارش«جهان» و به نقل از سایه، بامداد چهارشنبه هفته گذشته ماموران کلانتري 23 اصفهان در پي اعلام گزارشي از سوي مرکز فوريت هاي پليسي مبنی بر وقوع مرگی مشکوک خود را مقابل يک منزل مسکوني واقع در خیابان جی اصفهان رساندند و مشاهده کردند عده زيادي مقابل منزلی تجمع کرده اند. ماموران با پرس وجو از اهالي محل مطلع شدند به احتمال زياد مرگ در آن خانه رخ داده است. لحظاتي بعد افسران تجسس وارد حياط کوچک منزل مسکوني شدند و خود را در برابر جسد دختر نوجواني ديدند که روي يک تشک قرار دارد.

با رؤيت جنازه موضوع به بازپرس ويژه قتل و تيم بررسی جرم اطلاع داده شد تا آنان ضمن حفظ صحنه مرگ متوفی دلایلی را که ممکن است به رازگشایی ماجرا بينجامد، مورد کنکاش قرار دهند. دقایقی بعد شاه محمدی بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی با این پیش فرض که مرگ مشکوکی رخ داده است به جمع حاضران پیوست تا تحقیقات قضایی نیز در این خصوص بدقت انجام پذیرد. مقتول دختري 17ساله به نام فرزانه بود که به نظر مي رسيد بر اثر خفگي جان باخته است و آثار و علائمی از کبودی نیز در ناحیه سر و صورتش دیده می شود

در این دقایق بازپرس قتل با دقت در حاشیه های منزل و فراخواندن تمام اعضا خانواده به رفتار خواهر بزرگتر متوفی مشکوک شده و او به عنوان اولین نفر در تحقیقات حضور پیدا می کند و پس از مدتی کوتاه با اظهارات ضد و نقیض خود بخشی از رازهای مربوط به این مرگ دلخراش را فاش می سازد و بدنبال او برادران 15 ساله و 19 ساله فرزانه نیز نکاتی را بیان می کنند که حکایت از اطلاع اعضاء خانواده از این ماجرا دارد. دقایقی بعد مادر مقتوله نیز لب به بیان حقیقت گشوده و پرده از تراژدی مرگ فرزانه بر می دارد.

با این اظهارات و با وجود تمامي سرنخ هاي موجود در قتلگاه و با توجه به اقاریر صریح احمد پدر مقتوله که انجام این جنایت را به گردن می گیرد، پدر 53 ساله مقتوله با دستور بازپرس شاه محمدی بازداشت و به پليس آگاهي منتقل شده و تحقیق از او آغاز می گردد. احمد در بازجويي ها قتل دخترش را پذيرفت و حفاظت از آبروي خانوادگي را انگيزه فرزندکشي اعلام کرد.

آغاز ماجرا

فرزانه دختر نوجواني بود که بدون هيچ مشکلي همراه والدينش زندگي مي کرد تا اينکه چندي قبل شوهرخواهر او به نام سعيد دچار وسوسه شد و با هدف تصاحب خواهرزنش، فرزانه را به اجبار ربود و به محلي نامعلوم فرار کرد. در پي ناپديد شدن دختر 17ساله خانواده او به جست وجو پرداختند و در حالي که مي دانستند سعيد مقصر اين ماجرا است بدون اينکه ابتدا به مراجع قضايي متوسل شوند درصدد برآمدند خودشان اين مشکل را حل کنند.

10 روز پس از اين واقعه در حالي که خانواده فرزانه به بن بست رسيده و از سر ناچاري اقدامات قانوني را نيز انجام داده بودند دختر نوجوان از سوي مرد آدم ربا آزاد شد و به خانه بازگشت. پس از آزادي فرزانه به دستور بازپرس دادسراي عمومي اصفهان شوهرخواهر وي بازداشت شد اما غائله در همين جا به پايان نرسید، دختر نوجوان که 10 روز بحراني را پشت سر گذاشته بود اين بار در وضعيتي بدتر قرار گرفت.

او از آن پس مجبور بود رفتارهاي تند خانواده خود و آزارهاي کلامي آنان را تحمل کند و اين شکنجه هاي روحي و رواني زماني شدت گرفت که
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان