صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     مهمان مدرسه....  
 

رشد بى‌سابقه‌ آسيب‌هاى اجتماعى و ادبيات تهاجمى

13 آبان 1389

ايلنا: تنها ۳۰ درصد از كل جرائم در كشور قابليت كشف دارند، ميزان خودكشى منتهى به مرگ در مردان بيشتر از زنان است، وقوع طلاق در كشور سير صعودى داشته، فحشا، فرار از منزل و ساير آسيب‌ها در كشور، روند صعودى داشته، اگرچه بيشترين آزار بر روى كودكان از سوى مردان اعمال مى‌شود، اما شدت كودك‌آزارى توسط زنان بيشتر از مردان است... تمام اين نكات به اين دليل مطرح شد تا عضو هيات علمى پژوهشكده علوم اجتماعى ايران در مورد رشد بى‌سابقه‌ آسيب‌هاى اجتماعى و نيز رشد ادبيات تهاجمى در كشور به جامعه و افكار عمومى هشدار دهد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، اشرف‌السادات بروجردى عضو هيات علمى پژوهشكده علوم اجتماعى ايران عصر روز گذشته با برگزارى نشستى از روند صعودى آسيب‌هاى اجتماعى در كشور ابراز نگرانى كرده و اعلام مى‌كند مراكز تصميم‌گير در ايران براى ساماندهى مسائل اجتماعى، متنوع و متعدد است و بر اين اساس تمام تصميمات عموما ناپايدار هستند.

او با بررسى اقدامات ساير كشورها براى اصلاح مسائل اجتماعى و با اعلام اينكه داشتن نگاه امنيتى به آسيب‌هاى اجتماعى تنها آمار آن را افزايش مى‌دهد، افزود: ساير كشورها براى ساماندهى معضلات، از روش‌هاى منتهى به اصلاح امور استفاده مى‌كنند اما متاسفانه در كشور ما بيشتر از شيوه‌هاى ممنوعيت، محروميت و برخورد استفاده مى‌شود و اين تعابير در بسيارى از مقررات اجتماعى، ادبيات مجريان نظام و ..... قابل مشاهده است، در عين حال در اكثر آسيب‌هاى اجتماعى رده‌پاى عامل اقتصادى مانند فقر، بيكارى و .... قابل مشاهده است.

عضو هيات علمى پژوهشكده علوم اجتماعى ايران در ادامه با اعلام گسترده بودن دامنه قتل، خودكشى، سرقت، طلاق، فحشا، مصرف مواد مخدر و .... تاكيد كرد: وقتى ادبيات تعميم‌يافته در جامعه به سمت محروميت، ممنوعيت و برخورد سوق داده شود، يك رفتار خشن و تهاجمى در سطح جامعه پايه‌ريزى مى‌شود به نوعى كه همه به حالت تخاصم با يكديگر مواجه شده و روابط با يكديگر دردسرساز مى‌شود.

پدران آزارسانان عاطفى و جنسى؛ ناپدرى آزارسان جسمى كودكان

به گزارش خبرنگار ايلنا، اشر‌ف‌السادات بروجردى همچنين به ارائه نتايج يك تحقيق در مورد يافته‌هاى گونه‌شناسى آزار كودكان در ايران پرداخت و تاكيد كرد: ۷۲ درصد از آزارها به مرگ منتهى شده و در بررسى انواع آزارها مشخص شد كه ناپدرى آزاردهنده جسمى بيشترى بوده، اما پدران از انواع ديگر آزارها مانند آزار عاطفى و جنسى استفاده مى‌كنند.

او با اعلام اين كه آزار جسمى بر روى كودكان فراوانى بيشترى دارد و در اين تحقيق انواع آزارها و شدت آنها مورد مطالعه قرار گرفته افزود: در مجموع با وجود آنكه پدران بيشترين آزارسان هستند اما زنان آزار سخت‌ترى را اعمال مى‌كنند و شدت بيشترى در اعمال آزار بر روى كودكان دارند.
عضو هيات علمى پژوهشكده علوم اجتماعى ايران با اعلام اينكه پسران بيشتر آزار مى‌بينند، گفت: با اين وجود دختران بيشتر در معرض آزار قرار دارند و ۶۲/۵ درصد از آزاررسان‌ها نيز مردان هستند.

قوه‌قضائيه و نيروى انتظامى از معضل كودك‌آزار ى شانه خالى مى‌كند

او با اشاره به اينكه كودكان از سن ۹ سال به بالا بيشتر در معرض آزار عاطفى و روانى قرار مى‌گيرند، تصريح كرد: ۳/۴۹ درصد از آزارها توسط پدران، ۲۱ درصد مادران، ۴/۴ درصد ناپ
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان