صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

برگزاري مراسم روز جهانی خانواده از سوي 13 سازمان غيردولتي

آيدا سعادت-29 اردیبهشت 1387

<:voir_en_ligne:> : روزنامه اعتماد

هرچند روز جهاني خانواده در سکوت سازمان هاي دولتي سياستگذار در حوزه خانواده و سکوت مطلق مرکز امور زنان و خانواده برگزار شد، اما 13سازمان غيردولتي فعال در حوزه کودک و خانواده، بزرگداشت اين روز را در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان جشن گرفتند.

شاه کرمي مسوول ارتباطات موسسه مادران امروز درباره برگزاري اين مراسم گفت؛ چون حوزه اصلي فعاليت موسسه ما بر نهاد خانواده متمرکز شده است، هر ساله روز جهاني خانواده را فرصت خوبي مي دانيم براي توجه ويژه به خانواده ها تا توجه همه افرادي را که به نوعي با خانواده در ارتباط هستند، به اين نهاد جلب کنيم و به آسيب شناسي و نيازسنجي خانواده ها پرداخته شود.

وي افزود؛ موسسه مادران امروز از سال 1377 هرساله بزرگداشت روز جهاني خانواده را برگزار کرده است اما از سال گذشته تصميم گرفتيم اين بزرگداشت را با مشارکت سازمان هايي که به نوعي براي خانواده کار مي کنند، برگزار کنيم.

به همين منظور با سازمان هاي ديگر که از قبل هم همکاري داشتيم مثل شوراي کتاب کودک، موسسه پژوهشي کودکان دنيا و موسسه پژوهش هاي آموزشي پويا وارد گفت وگو شديم و سال گذشته با همکاري اين سازمان ها مراسم برگزار شد.

شاه کرمي ادامه داد؛ در آن مراسم دعوت کرديم تمام تشکل هايي که حاضرند براي بزرگداشت روز جهاني خانواده همکاري کنند، چون اعتقادمان بر اين است که اين مساله يک حرکت ملي مي طلبد و با فعاليت سه يا چهار سازمان مشکلي حل نمي شود. اميدواريم اين روز به روزي تبديل شود که همه خانواده ها يا مسوولاني که به نوعي با خانواده در ارتباط هستند به اين مساله توجه خاص بکنند.

شاه کرمي در مورد حضور نداشتن بخش دولتي در اين مراسم گفت؛ کانون پرورش فکري به عنوان تنها نهاد دولتي با ما همکاري کرد و مکان را در اختيارمان گذاشت.

حسن عشايري استاد دانشگاه گفت؛ «واقعيت اين است که در تاريخ ما به خاطر استبداد و ناامني که وجود داشته، ساختار خانواده ها بسته است. هنوز ذهنيت مردسالار فئوداليستي در خانواده ها حضور دارد، البته در حضور تلويزيون پلاسما، ماکروويو و اينترنت. اين تعارض را من نمي توانم حل کنم که چطور فراصنعتي شدن با اين ساختار در کنار هم قرار دارند.»

وي افزود؛ «واقعيت اين است که خانواده را نمي توان بدون ساختار مطرح کرد. اما بلايي که نبود امنيت دائمي بر سر خانواده ايراني آورده، باعث شده ساختار خانواده خودمدار باشد. هم اکنون فرهنگ خانواده با فرهنگ مدرسه با هم تعارض دارند.»

عشايري گفت؛ «در مدارس ما در دوراني که بايد کودکان آزاد و شکوفا باشند، بين آنان رقابت هاي ناسالم ايجاد مي شود و به جاي اينکه هر کودکي با توانايي هايش مقايسه شود با ديگر کودکان مقايسه مي شود. بايد اجازه بدهند کودکان و خانواده هاي ايراني جرات ورزي داشته باشند. در خانواده هاي ما جرات ورزي نيست و اصولاً 90 درصد از خانواده هاي ايراني جرات ورزي در کلام ندارند.»

دکتر کاوياني استاد دانشگاه صنعتي شريف در اين همايش گفت؛ «خانواده يکي از کوچک ترين و در عين حال پويا ترين و اساسي ترين نهاد اجتماعي است و دولتمردان در تمامي کشور هاي بزرگ دنيا وظيفه دارند خانواده متعادل توليد کنند. وقتي خانواده متعادل باشد، جامعه يي متعادل و پويا خواهيم داشت. بنا بر اين حق مسلم تمام خانواده هاي بزرگ بشري است که از سوي دولتمردان تقويت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان