صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

برنامه جامع توسعه امور زنان و خانواده تدوین می شود

24 آذر 1389

خبرگزاری مهر: رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تدوین و تصویب برنامه جامع امور زنان و خانواده خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، طیبه صفایی ظهر سه شنبه در دومین نشست مشترک با نمایندگان امور بانوان ادارات و کارشناسان فرمانداری های آذربایجان غربی با اشاره به تصویب ارتقای فعالیتهای مرکز امور زنان و خانواده در برنامه پنجم توسعه افزود: بر اساس این ماده مرکز امور زنان و خانواده موظف است با همکاری سازمانها و دستگاه‌های ذیربط و با هدف تقویت نهاد خانواده و جایگاه زنان در عرصه‌های اجتماعی و استیفای حقوق شرعی و قانونی بانوان در همه زمینه‌ها نسبت به تدوین و تصویب "برنامه جامع توسعه امور زنان و خانواده" اقدام کند.

وی ادامه داد: مقرر شد این برنامه مشتمل بر محورهای تحکیم بنیان خانواده، بازنگری قوانین و مقررات حوزه زنان و خانواده، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در حوزه زنان و توسعه و ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی زنان با اولویت ساماندهی مشاغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست باشد.

صفایی افزود: همچنین بر اساس برنامه پنجم دولت باید برای تامین اجتماعی زنان، اوقات فراغت، پژوهش، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، ارتقا سلامت زنان، تقویت تشکلهای مردم نهاد، ارتقا توانمندیهای زنان مدیر و نخبه، توسعه تعاملات بین ‌المللی، تعمیق باورهای دینی و اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان و خانواده اقدام کند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اجلاس کمیسیون مقام زن که در نیویورک برگزار شد گفت: مردم آمریکا نسبت به زنان ایران که با پوشش چادر اسلامی در این اجلاس شرکت کرده بودند برخورد احترام‌آمیزی داشتند و همچنین شهروندان نیویورک نیز با احترام نسبت به ما رفتار می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: این امر نشان از صدور انقلاب اسلامی ایران به تمام نقاط جهان و قلوب ملت های آزادیخواه دارد .

در ادامه این آیین از شش نفر از بانوان فعال دستگاه های دولتی و فرمانداری های استان که در عرصه عفاف و حجاب فعال بودند با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان