صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

امضای تفاهم نامه با مصر در حوزه زنان/ دیدار دوجانبه با اردن و قزاقستان/رييس شوراي ملي زنان كشور مصر: اجلاس وزراي زنان فرصتي براي جلب آرا در زمينه راه‌اندازي سازمان توسعه زنان است

29 آذر 1389

خبرگزاری مهر : معاون امور بین الملل مرکز امور زنان و خانواده گفت: با توجه به هماهنگی قبلی و درخواست مصر برای دیدار دوجانبه با مسئولان ایرانی حوزه زنان، تفاهم نامه ای در زمینه زنان و خانواده با این کشور امضا می شود.
شهین کربلایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: امضای تفاهم نامه ها یکی از بخشهای کاری سومین اجلاس وزاری امور زنان کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی است که با توجه به تقاضای برخی کشورها طراحی شده و تا کنون از چند کشور درخواست دیدار دوجانبه برای تبادل و یا امضای تفاهم نامه داشته ایم.

وی اظهار داشت: کشورهایی مانند مصر، قزاقستان و اردن تقاضای دیدار با رئیس مرکز امور زنان ایران و همسر رئیس جمهور دارند که در این زمینه دیدارهای تنظیم شده است.

کربلایی با بیان اینکه در این دیدارهای دوجانبه تفاهم نامه هایی که محتوای آن قبلا تهیه شده و به موافقت وزارتخانه های امور خارجه هر دو کشور رسیده امضا می شود اظهار داشت: تفاهم نامه ها با توجه به شرح وظایف مرکز امور زنان مبتنی بر سیاستگذاری در امور کودکان، زنان و خانواده است و تمام محور آن بندهایی اجرایی در این موضوعات است.

معاون امور بین الملل مرکز امور زنان و خانواده افزود: انجام فعالیتهای فرهنگی و علمی در حوزه زنان از جمله بندهای این تفاهم نامه است.

رييس شوراي ملي زنان كشور مصر: اجلاس وزراي زنان فرصتي براي جلب آرا در زمينه راه‌اندازي سازمان توسعه زنان است

رييس شوراي ملي زنان كشور مصر، اجلاس وزراي زنان در تهران را فرصت مغتنمي براي جلب آراي كشورهاي عضو OIC در زمينه راه‌اندازي «سازمان توسعه» عنوان كرد.

فرخنده حسن در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاكيد بر اين كه كشور مصر پيشنهاد تاسيس سازمان توسعه زنان را در اجلاس گذشته مطرح كرده بود، اظهار كرد: فعاليت اصلي اين سازمان در حوزه مطالعات و پژوهش متمركز است.

وي با اشاره به اين كه در اجلاس دوم وزاري زنان در قاهره تعدادي از كشورها راي موافق خود را در اين زمينه اعلام كردند، يادآور شد: با اين وجود هنوز اجماعي درباره فعاليت اين سازمان در ميان كشورهاي عضو OIC صورت نگرفته است.

رييس شوراي ملي زنان كشور مصر، با اشاره به تدوين اساسنامه اين سازمان در سال جاري از انجام رايزني‌هايي در طول اجلاس سوم براي جلب نظر نمايندگان ديگر كشورهاي عضو OIC در زمينه راه‌اندازي سازمان توسعه زنان خبر داد و خاطر نشان كرد: هيات مصري از هم اكنون براي جلب آراي كشورهاي حاضر و نزديك شدن به اجماع، رايزني‌هاي خود را آغاز كرده است.

وي در خاتمه بر ضرورت پيگيري اجراي برنامه عمل مصوب دومين اجلاس وزراي امور زنان در قاهره تاكيد و اجلاس تهران را گام جدي و موثري در راستاي پياده سازي ايده‌ها و برنامه‌هاي مطرح شده در دو اجلاس گذشته دانست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان