صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نسرین ستوده طی تماس تلفنی خبر از شکستن اعتصاب غذایش را داد

29 آذر 1389

مدرسه فمینیستی: امروز 29 آذرماه 1389، نسرین ستوده طی تماس تلفنی با خانواده خود، خبر شکستن موقت اعتصاب غذایش را داد. به گفته رضا خندان، همسر این وکیل در بند، نسرین ستوده از زندان اوین تماس گرفت و ضمن تایید خبر وخامت حالش در روز چهارشنبه و انتقال اش به بهداری زندان گفت که موقتا به خاطر مسئولیت های مادرانه در قبال دو فرزند خردسال اش، اعتصاب غذای خود را شکسته است.

رضا خندان در مورد شرایط روحی همسرش گفت: «با توجه به صدای نسرین به نظرم رسید که وضعیت جسمی بهتری نسبت به آخرین تماس اش که در اعتصاب غذا بود داشت و وضعیت روحی اش هم که مثل همیشه خوب بود» او سپس افزود: «نسرین به خاطر آن که هنگام تماش تلفنی، فرزندان مان (نیما و مهرآوه) هم در حال گوش دادن به مکالمه مادرشان هستند نمی تواند زیاد در مورد وخامت وضعیت جسمی اش صحبت کند.» و سپس او اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آتی بتواند طی ملاقات حضوری از وضعیت نسرین، بهتر باخبر شود.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان است که در روز 13 شهریور ماه بازداشت و از آن زمان در بند 209 زندان اوین بسر می برد. در ضمن دادگاه وی نیز روز ۲۴ آبان ماه، در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی و با تفهیم اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» برگزار شده است و هم اکنون نسرین ستوده منتظر حکم دادگاه است. این درحالی است که اخیرا به وی تفهیم اتهام جدیدی در مورد عدم حجاب رسمی تفهیم شده است و قرار است در دی ماه دادگاه وی برگزار شود.

نسرین ستوده طی بازداشت خود 3 بار دست به اعتصاب غذا زده است که یک بار آن اعتصاب غذای خشک بودکه به مدت 9 روز ادامه داشت. وی مجددا از روز 15 آذرماه در اعتصاب غذا بود که امروز طی تماس تلفنی با همسرش اطلاع داد که اعتصاب غذای خود را شکسته است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان