صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دولت بايد به سمتي حركت كند كه از زناني كه شاغل نيستند حمايت كند

3 دی 1389

ایلنا: يك استاد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران گفت:دولت بايد تلاش كند كه از زناني كه شاغل نيستند حمايت شود و دولت براي آنها حقوقي را در نظر گيرد و يا قانوني تصويب كند كه براساس آن زن در اموال شوهر خود سهيم باشد
سيد حسن حسيني در گفتگو با خبرنگار ايلنا گفت: با توجه به اينكه كفه ترازو حقوق زن و مرد در حال حاضر در ايران برابري نمي‌كند و كفه ترازو به سمت حقوق مردان سنگين‌تر است فرهنگ‌سازي براي مهريه‌هاي پائين به نفع زنان نيست.

اين استاد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران تصريح كرد: بعد از ازدواج زن و مرد سهم زن از زندگي زناشويي بايد مشخص شود و زن نيز از نظر اقتصادي در زندگي شريك باشد.

او توضيح داد: با وجود اينكه ممكن است زن در خانواده از لحاظ اقتصادي درآمدي نداشته باشد اما همينكه مرد با آرامش خاطر مسئوليت‌هاي خانه و فرزندان را به زن مي‌سپارد حقوقي به زن تعلق مي‌گيرد.

حسيني گفت: بايد در كشور فرهنگ‌سازي شود كه پس از شروع زندگي خانوادگي، زن و مرد از نظر اقتصادي با هم شريك در نظر گرفته شوند و اموال آنها نصف شود.

اين استاد جامعه‌شناسي دانشگاه تهران افزود: دولت نيز بايد تلاش كند كه به سمتي حركت كند كه از زناني كه شاغل نيستند حمايت كند و دولت براي آنها حقوقي را در نظر گيرد و يا قانوني تصويب كند كه براساس آن زن در اموال شوهر خود سهيم باشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان