صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فاصله نرخ بيسوادي زنان نسبت به مردان به كمتر از 9 درصد كاهش يافت

12 دی 1389

ایسنا : معاون توسعه مديريت سازمان نهضت سوادآموزي كشور با اشاره به اعتبار 222 ميليارد توماني سازمان نهضت سوادآموزي در سال جديد، گفت: ميانگين سرانه هر سواد آموز در دوره مقدماتي كمتر از 200 هزار تومان است كه اين هزينه به صورت مستقيم و غيرمستقيم براي هر سوادآموز در يك دوره هزينه مي‌شود.

پرويز كوثري در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در خصوص سوادآموزاني كه پس از اتمام دوره تحصيل در نهضت سوادآموزي موفق به كسب درجات علمي و ورود به آموزش عالي شده‌اند، افزود: تاكنون سه هزار سوادآموز كه فرصت اوليه را از دست داده بودند، در پوشش نهضت سوادآموزي، احيا شده و توانستند از ديپلم تا مقاطع دكترا تحصيل كرده و مشغول فعاليت در رشته‌هاي تحصيلي خود شده و از چهره‌هاي موفق امروز محسوب مي‌شوند.

وي ادامه داد: اين افراد عليرغم اين كه تحصيلات خود را از نهضت آغاز ‌كرده‌اند، پس از اتمام دوره تحصيلات نيز به عنوان آموزشيار در سازمان نهضت سوادآموزي فعاليت مي‌كنند.

معاون توسعه مديريت سازمان نهضت سوادآموزي كشور، كسب پنج مدال افتخار جهاني توسط سوادآموزان نهضت را از موفقيت‌هاي اين سازمان برشمرد و خاطر نشان كرد: اين موفقيت‌ها شناساندن و رساندن حقيقت اسلامي در خارج از كشور است، چرا كه نهضت توانسته در بخش‌هايي كه بيشترين دغدغه‌ را پس از انقلاب داشتيم، اين امر را مورد توجه قرار دهد.

وي يادآور شد: يكي از برنامه‌هاي نهضت سواد آموزي تحكيم و تثبيت سوادآموزي افراد است، لذا با آموزش مهارت‌هاي ديني، اجتماعي و فرهنگي در قالب كتاب‌هاي ساده و روان و با استفاده از گروه‌هاي پيگير و رفع اشكال و همچنين برگزاري مسابقات كتابخواني، آموزش‌هاي لازم ارائه مي‌شود.

كوثري در پايان بيان اين كه آمار نرخ بيسوادي در بين زنان بيشتر از مردان است، عنوان كرد: فاصله نرخ بيسوادي زنان نسبت به مردان در بدو انقلاب 7/23 درصد بود كه اكنون اين آمار به كمتر از 9 درصد كاهش يافته است. همچنين فاصله نرخ بيسوادي در بدو انقلاب در شهرها و روستاها 35 درصد بوده كه هم اكنون به كمتر از 14 درصد رسيده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان