صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تشکیل گروه زنان انتحاری در افغانستان و پاکستان

13 دی 1389

ایسنا: گروه طالبان و القاعده در مناطق صعب العبور و قبیله‌نشین پاکستان و شمال شرقی افغانستان گروه‌هایی از عاملان انتحاری زن را تشکیل داده‌اند. این عاملان انتحاری زن در پاکستان و افغانستان حملات خود را در این دو کشور انجام می‌دهند.

وجود این گروه‌های انتحاری زن که پس از حملات انتحاری چند زن در پنج ماه گذشته فاش شد، توسط یک دختر ۱۲ ساله پاکستانی نیز تایید شده است.

مینا گل این دختر ۱۲ ساله پاکستانی اعلام کرد که وی به عنوان یک “بمب انسانی” مورد آزمایش قرار گرفته و توسط پلیس پاکستان در منطقه موندا در شمال غرب پاکستان دستگیر شد.

به گزارش روزنامه آسیا تایمز، این دختر پاکستانی در تشریح روند آموزش برای انجام حملات انتحاری گفت: عاملان انتحاری زن برای انجام این حمله مرگبار در گروه‌های کوچکی در مرز دو کشور آموزش می‌بینند و با مراسمی به انجام ماموریتشان اعزام می‌شوند. به این زنان گفته می‌شود “خدا به شما پاداش خواهد داد و شما را در بهشت قرار می‌دهد”.

پیش از دو حمله سال جاری در افغانستان و پاکستان در سال جاری، هیچ نمونه‌ای از عاملان انتحاری زن در پاکستان و افغانستان مشاهده نشده بود.

اولین عامل انتحاری زن برای اولین مرتبه در استان کونار افغانستان در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰ حمله خود را انجام داد که طی این حادثه دو سرباز آمریکایی کشته و دو کودک نیز زخمی شدند.

مینا گل خاطر نشان کرد که خواهر جوانتر وی این حمله را انجام داده بود.

دومین حمله انتحاری در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۰ در منطقه باجور پاکستان رخ داد که باعث کشته شدن ۴۲ پاکستانی شد.

گفته می‌شود که این گروه‌های انتحاری زنان در طالبان و القاعده تحت فرماندهی قاری ضیاء رمان یک مقام ارشد دو جانبه طالبان و القاعده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان