صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

براي تعيين مصاديق،‌عكس زنان بدحجاب به گشت‌ها ابلاغ شده است

13 دی 1389

ايلنا: رئيس پليس امنيت اخلاقي ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره ون‌هاي سفيدي كه تحت عنوان پليس امنيت اخلاقي در سطح شهر هستند، گفت: اين ون‌ها در واقع همان گشت‌هاي ارشاد هستند كه نام آنها تغيير يافته است كه در سراسر كشور مانند قبل اما با نام جديد كار خودرا ادامه مي‌دهند.

"پليس امنيت اخلاقي" همان "گشت ارشاد" است

به گزارش خبرنگار ايلنا، سردار احمد روزبهاني، با اشاره به اينكه نام اين گشت‌ها در سال 86 به اين دليل كه آغاز به كار آنها بوده است و در كلمه ارشاد ماموريت آنهامشخص بود گشت ارشاد گذاشته اما اكنون همه مردم قانون را مي‌دانند و به همين دليل نام آن تغيير يافت و گروه‌هاي ديگري بودند مي‌خواستند در اين رابطه فرهنگسازي كنند و مردم را ارشاد كنند كه به اين دليل نام آن تغيير كرد.

او با تاكيد بر اينكه هيچ برخوردي توهين‌آميز نخواهد بود گفت: هدف اين نيست و تنها در صورت لزوم افراد را به مقرها ارجاع داده و در موارد بسيار اندك از آنها عكس مي‌گيريم، دربرخورد با متخلفين هم حقوق شهروندي را رعايت مي‌كنيم.
روزبهاني درباره ماموريت گشت امنيت اخلاقي گفت: برخورد با اراذل و اوباش، برخورد با مزاحمت‌هاي خياباني، آلودگي صوتي و موارد اخلاقي كه در سطح خيابان ديده شود از ماموريت‌هاي اين گشت است.

برخورد با پوشش بد از ماموريت‌ها پليس امنيت اخلاقي است

اوبا اشاره به اينكه بحث بد پوششي افراد نيز ازجمله ماموريت‌هايي است كه گشت امنيت اخلاقي با آن برخورد مي‌كند گفت: افرادي كه به صورت مانكن‌گونه وبا نوع پوشش و نوع آرايش براي مقاصد خاص در سطح خيابان ظاهر مي‌شوند به مقر هدايت مي‌شوند و با مشاورين ما صحبت مي‌كنند و با خانواده آنها تماس حاصل مي‌شود كه اغلب خانواده‌ها از وضعيت پوشش فرزندان خود در خارج از خانه خبر ندارند زيرا اين افراد پس از اينكه از خانه خارج مي‌شوند نوع پوشش و نوع آرايش خود را دراولين فرصت تغيير مي‌دهند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مصاديق بد پوششي گفت: ما جزييات اين طرح را به ماموران ابلاغ كرده‌ايم و حتي عكس‌هايي در اختيار افراد قرار داده است كه نمونه بدحجابي است نه اينكه هر كسي را يك ذره از مويش پيدا باشد به‌عنوان بدحجاب بگيريم.

او با تاكيد بر اينكه نمي‌توان گفت، هركه بي‌حجاب است بي‌عفت هم است گفت: درراستاي اين گشت با زنان خياباني نيز برخورد مي‌شود.

حقوق شهروندي به معناي قانون‌شكني نيست

او در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا، درباره اينكه تعيين پوشش افراد مي‌تواند نقص حقوق شهروندي باشد گفت: حقوق شهروندي هيچ وقت به معني قانون‌شكني نيست و اتفاقا يعني اجراي صحيح قانون و اگر قانون درست اجرا شود هرگز حقوق شهروندي پايمال نمي‌شود.
او تاكيدكرد: آيا كسي با آرايش مبتذل و يك شال نازك، مانتوي چسبان كوتاه و شلوار استرج و بوت در خيابان حاضر مي‌شود به حقوق شهروندي توهين نكرده است.
او در ادامه درباره تفاوت‌هاي بين گشت ارشاد و پليس امنيت اخلاقي گفت: پس از تغيير نام اين گشت تلاش شده است تا نواقص گذشته برطرف شود.

روساي پليس امنيت اخلاقي، براي اجراي دستورالعمل آموزش مي‌بينند

او با اشاره به اينكه شايد پليس در تمام عمليات موفق نبوده است گفت: گشت‌ها وقتي به مقر باز مي‌گردنداز فعاليت خود گزارش مي‌دهند و بهترين راهي مي‌توان
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان