صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مديركل امور بانوان وزارت كشور: طرح جامع ملي مد و لباس اجرا مي‌شود

14 دی 1389

ایسنا : مديركل امور بانوان وزارت كشور از تصويب طرح جامع ملي مد و لباس خبر داد و گفت: اين طرح با حمايت و نظارت دفتر امور بانوان اجرا مي‌شود.

به گزارش سرويس «اجتماعي» ايسنا، زهرا عباسي اظهار كرد: ايده‌ها و نظريات تعدادي از اساتيد دانشگاه در خصوص طرح جامع ملي مد و لباس در جلسه‌اي با حضور معاونت فرهنگي هنري وزارت ارشاد

اسلامي، معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت كشور (رييس ستاد صيانت از حقوق شهروندي ) و مديركل دفتر امور بانوان وزارت كشور اخذ و مورد تصويب گرفت.

عباسي با اشاره به اينكه مد و لباس با رويكرد فرهنگ اسلامي ـ ايراني از موضوعات مهمي است كه همواره مورد توجه مسوولان ذيربط در دولت نهم و دهم بوده است، ارائه الگوي مناسب براي پوشش در مجامع و محافل مختلف را يكي از موضوعات مهمي دانست كه دفتر امور بانوان وزارت كشور به آن پرداخته است.

وي اظهار كرد: از آنجايي كه موضوع عفاف و حجاب از وظايف ستاد صيانت است، كارگروه عفاف و حجاب اين ستاد از دبير كارگروه مد و لباس وزارت ارشاد دعوت به عمل آورد تا با هماهنگي لازم در اجراي قانون مد و لباس تسريع و زمينه لازم براي ترويج فرهنگ حجاب و عفاف فراهم شود.

مديركل دفتر امور بانوان اعلام كرد: در حال حاضر مقدمات اجرايي اين طرح با همكاري استانداري تهران فراهم شده است.

وي با بيان اينكه برخي از سازمان‌هاي غيردولتي از امكانات دولتي استفاده كرده و طرح‌هاي پوشش اسلامي همراه با آرايش را به جامعه ارائه داده‌اند كه در دست بررسي است، گفت: اظهار نظر آنها در ارتباط با اجراي طرح مد و لباس ناشي از اطلاعات ضعيف وعدم تخصص در موضوع فوق است.

عباسي با تاكيد بر اينكه قطعا طراحان متعهد و متخصص اجازه نمي‌دهند كه اين سازمان‌ها از طرح‌هاي آنها براي مقاصد سياسي خود استفاده كنند، تصريح كرد: سياسي كردن حوزه فرهنگ زمينه را براي نفوذ فرهنگ بيگانه فراهم مي‌كند.

وي با اشاره به اينكه طراحان و صاحبنظران زيادي در ارتباط با مد و لباس به دفتر امور بانوان وزارت كشور مراجعه كرده‌اند، از مجريان طرح جامع مد و لباس خواست تا از طراحان و توليدكنندگان با اعلام فراخوان دعوت به عمل آورند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان