صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فعاليت بانوان پژوهشگر همتراز با مردان شده است

15 دی 1389

خبرگزاري فارس: دبير شوراي پژوهش بانوان هيئت علمي منطقه 4 دانشگاه آزاد كشور گفت: در حال حاضر درصد فعاليت بانوان پژوهشگر به عنوان اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي به درصد فعاليت مرداني كه در‌ اين عرصه فعاليت مي‌كنند، نزديك شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، سهيلا پرستگاري بعد‌از‌ظهر امروز در جلسه شوراي پژوهش زنان و نقش بانوان در پژوهش اظهار داشت: در سال 79 شوراي پژوهش زنان هيئت علمي تأسيس و در تمام واحدهاي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي كشور راه‌اندازي شد.

وي با اشاره به اينكه اين شورا با انگيزه پيشرفت و تبلور فعاليت‌هاي بانوان عضو هيئت علمي ايجاد شد، بيان داشت: هم‌اكنون قشر عظيمي از بانوان پژوهشگر در عرصه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي و پژوهشي‌ فعاليت پر‌رنگي دارند.
دبير شوراي پژوهش بانوان هيئت علمي منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: اين شورا در تمام مناطق يك مركز مطالعات زنان به منظور پيگيري مسائل زنان ايجاد كرده كه يكي از اين مراكز در واحد خوراسگان منطقه 4 ايجاد شده است.

وي ادامه داد:‌ كميته‌هاي علمي تخصصي از سوي شوراي پژوهش زنان هيئت علمي ايجاد شده است و امروز در دانشگاه آزاد اسلامي نجف‌آباد اعضاي اين كميته‌ها گردهم آمدند و به منظور پيشرفت بهتر روند كاري در كميته‌ها به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

پرستگاري افزود: در حال حاضر طرح‌هاي پژوهشي مطلوبي در راستاي مطالعات زنان و علمي در دست اقدام بوده و مجلات علمي و پژوهشي در حوزه زنان شكل گرفته است.

وي از ايجاد شاخه روابط بين‌الملل بانوان در دانشگاه‌ها خبر داد و اضافه كرد: در اين شورا بخشي براي دانشجويان پژوهشگر كه در آموزش‌هاي عالي تحصيل مي‌كنند، ايجاد شده است.

دبير شوراي پژوهش بانوان هيئت علمي منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامي گفت: طرح بررسي روند طلاق، عوامل و دلايل در هر منطقه به عنوان يك طرح پژوهشي علوم انساني در حال انجام بوده و در برخي از مناطق به طور كامل اجرايي شده است.

وي بيان داشت: يك بانوي عضو هيئت علمي علاوه بر عرصه علمي، آموزش و پژوهش در منزل هم به عنوان يك همسر و مادر فعاليت دارد و اين در حالي بوده كه نتوانسته به دليل تعدد فعاليت‌ها به نحو مطلوبي در عرصه پژوهش وارد شود اما امروزه حلول فكري و برنامه‌ريزي آنها بدون آسيب‌پذيري به پايه خانواده رشد يافته است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان