صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

60 درصد ازموارد قتل و خشونت سهم زنان است !!!

طلعت تقی نیا-2 خرداد 1387

هر چند که در فروردین شاهد کاهش قتل و خشونت در میان جامعه بودیم در اردیبهشت شاهد افزایش چشمگیر آن می باشیم و در این میان سهم زنان از قتل و خشونت قابل توجه است از 8 مورد همسر کشی که گزارش شده است 5 مورد آن زن بوده اند، و از 4 مورد فرزند کشی 3 مورد آن دختر بوده اند که توسط پدرهایشان به قتل رسیده اند و 18 مورد تجاوز به دختران فقط در روزنامه ایران گزارش شده است از طرفی ازدواج دوم مرد علت اصلی اختلافات خانوادگی و به اجرا گذاشتن مهریه توسط زن بوده است وگاهی مزاحمت خیابانی برای دختران منجر به قتل شده است و اما همچنان شاهد اسید پاشی و دعواهابی خانوادگی به دلیل تحریکات عاشقانه و غیرت داشتن مردان بر زنان هستیم که به گزارش روزنامه ایران یک مورد قتل به دلیل اسید پاشی بر صورت یک دختر جوان و به دلیل رقابت عشقی، 2 مورد قتل و 2 مورد درگیری فیزیکی رخ داده است.

این در حالی است که "سرهنگ رجبی معاون مبارزه با جرايم جنايى پليس آگاهى كشور، بيشترين علل وقوع قتل در سال گذشته را نزاع هاى دسته جمعى و قتل هاى خانوادگى عنوان كرد و گفت: ميزان قتل هاى خانوادگى در بين پرونده هاى قتل در سال گذشته، ۳۰ درصد بوده كه اين آمار سهم قابل توجهى را به خود اختصاص داده است.حال آن كه حدود ۶۰ درصد از قربانيان قتل هاى خانوادگى، زنان بودند كه با چاقو و سلاح سرد از پا درآمدند. وى نبود ارتباطات عاطفى، اعتياد، فقر اقتصادى، سوءظن هاى بى جا، كمرنگ شدن اخلاقيات و مسائل فرهنگى و همچنين تعصبات قومى را از جمله موارد ايجاد زمينه شكل گيرى قتل هاى خانوادگى عنوان كرد.
سرهنگ رجبى همسركشى، برادر و خواهركشى، به قتل رسيدن فرزندان از سوى والدين و بالعكس را به ترتيب بيشترين نوع قتل هاى خانوادگى برشمرد .

همسر کشی

1/ 2 / 1387_ اواخر بهمن ۸۶ زن ميانسالى با مراجعه به اداره يازدهم پليس آگاهى از گم شدن شوهرش خبر داد :شوهرم احمد ـ ۵۰ ساله ـ پيمانكار ساختمان از دو روز قبل به شكل مرموزى ناپديد شده است.
چند روز بعد پيكر سوخته مرد گمشده در«لويزان» کشف و شناسایی شد. مریم دختر ۲۴ ساله مرد پيمانكار زمانی که قصد برداشت يك فقره چك با مبلغ زیاد از حساب پدرش داشت دستگير و تحت بازجويى قرار گرفت.
مريم پس از يك ماه بازداشت لب به اعتراف گشود و گفت: روز حادثه وقتى از دانشگاه به خانه برگشتم مادرم رنگ پريده و دستپاچه گفت: چند دقيقه قبل دو ناشناس وارد خانه شده و پدرت را كشتند. بعد هم جسدش را با خود بردند.
همسر مقتول در باز جویی گفت : همسرم معتاد و بداخلاق بود. ميانه خوبى هم با خواهرم نداشت. به همين خاطر هم اجازه رفت و آمد به خانه خواهرم را به ما نمى داد. يك بار هم با پسر خواهرم درگير شد كه او از همان موقع كينه شوهرم را به دل گرفت. روز حادثه خواهرزاده ام به خانه ما آمد و گفت: مى خواهد شوهرم را تنبيه كند. من هم به داخل اتاقى رفتم. اما دقايقى بعد متوجه شدم آنها شوهرم را كشته اند.پس از اعتراف هاى همسر مقتول، امير و مجيد نيز شناسايى و دستگير شدندو پس از اعتراف به قتل احمد و سوزاندن جسدش، مدعى شدند از سوى همسر مقتول در ازای 20 میلیون تومان براى اين كار اجير شده بودند.

5/2/1387 - پسر بزرگ خانواده طبق عادت هر روز ابتدا به طبقه پائين خانه رفت تا مادرش را ببيند که با پيكر خونين مادرش در اتاق پذيرايى روبه رو شد.مرد جوان موضوع را به پليس ۱۱۰ بعد مأموران كلان
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان