صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

جزئیات آیین نامه پوشش دانشجویان / تعیین رنگ و اندازه روپوش و مدل لباس

20 دی 1389

خبرگزاری مهر: سرپرست امور فرهنگی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات آیین نامه پوشش دانشجویان علوم پزشکی گفت: پوشش تنها 10 درصد آیین نامه رفتار حرفه ای را شامل می شود و رفتار یک دانشجو در مجموع ارزیابی می شود.

دکتر فریبا قربانیان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مقرر شده است دستورالعمل اجرایی این آیین نامه از سوی معاونت آموزشی تدوین شود که در حال حاضر این معاونت قرار است در فرصتی دو ماهه این دستورالعمل را تدوین کند.

وی افزود: ضمانت اجرایی آیین نامه بر عهده معاونت آموزشی است و به همین دلیل دستورالعمل از سوی معاونت آموزشی تدوین می شود تا تخلفات و مصادیق آن مشخص باشد.

پوشش تنها 10 درصد کل رفتار حرفه ای را تشکیل می دهد

قربانیان اظهار داشت: لباس و پوشش و رفتار گزینه هایی است که در آیین نامه به آن پرداخته شده است. باید در آیین نامه مشخص باشد که مشکل دانشجو و یا رفتار در برابر بیمار و گزارش نحوه برخورد آن بر عهده چه کسی است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آیین نامه ای که طراحی شده است پوشش تنها 10 درصد کل رفتار حرفه ای را تشکیل می دهد. بر اساس آیین نامه رفتار حرفه ای، دانشجو باید در بیمارستانها دیسپلین خاص و مسائل اخلاقی را نسبت به بیمار، استاد و همکاران خود رعایت کند.

سرپرست امور فرهنگی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت گفت: معیارهای پوشش مشخص شده است و در واقع دستورالعمل، در توضیح و تشریح آیین نامه انضباطی است تا در دانشگاهها همسان رفتار شود و برخوردها نیز بر اساس تفسیر دانشگاهی صورت نگیرد.

آیین نامه پوشش و رفتار حرفه ای برای دانشگاههای علوم پزشکی اختصاصی است

وی یادآور شد: پیش از این آیین نامه ای مربوط به پوشش دانشجویان با ذکر مصادیق از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تهیه شده بود که به دانشگاههای علوم پزشکی ارائه شده است اما وزارت بهداشت اعلام کرده است که با توجه به وسعت کاری، بخش های بیمارستانی و ارتباط با مردم، آیین نامه ای وسیع تر برای دانشگاههای علوم پزشکی تدارک دیده است.

قربانیان اظهار داشت: به دلیل وسعت کاری در وزارت بهداشت، رفتار حرفه ای در محیط آموزشی، درمانی و خدماتی نیز به آیین نامه اضافه شده است که در دستورالعمل اجرایی نیز این موضوع در نظر گرفته می شود. نصب اتیکت و اجرای منشوراخلاقی و جزئیات این موضوع در دستورالعمل دیده شده است.

حق بیمار است که بداند با دانشجوی چه رشته ای و چه مقطعی روبرو است

وی با ذکر مثالی یادآور شد: نکته مهم در پوشش و رفتار حرفه ای این است که به طور مثال وقتی یک دانشجو بر بالین بیمار حاضر می شود حق بیمار است که بداند با دانشجوی چه رشته ای و چه مقطعی روبرو است بنابراین دانشجو باید با نصب اتیکت خود این حق بیمار را رعایت کند. همچنین مسائلی مانند رفتار با بیمار یا همکار نیز مهم است.

سرپرست امور فرهنگی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت درباره رنگ و اندازه لباس گفت: جزئیات رنگ و اندازه روپوش و مدل لباس به طور کامل در دستور العمل معاونت درمان دیده شده است. معاونت درمان از گذشته فرمهای متحد الشکل و نحوه پوشش افراد را در فرم هایی در اختیار همه قرار می دهد و در این زمینه با معاونت دانشجویی هماهنگ عمل کرده است.

لزوم تدوین دستورالعمل پوشش و رفتار حرفه ای از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت

وی د
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان