صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اطلاعيه گزارشگران بدون مرز در محکومیت فیلترنیگ رسانه های زنان

2 خرداد 1387

<:voir_en_ligne:> : گزارشگران بدون مرز

گزارشگران بدون مرز دور تازه‌ی سرکوب آزای بیان بر روی اینترنت را از سوی مقامات مسئول ایران محکوم مي‌کند. در ماه جاری دست‌کم ١٤ سایت مدافعان حقوق زنان و وبلاگ های روزنامه نگاران و فعالان مدنی مسدود شده‌ است، وب‌نگاران فمینیست به دادگاه‌ها فراخوانده شده‌اند. نهادهای مختلف حکومتی رسما به شرکت‌های خدمات دهنده اینترنت دستور سانسور می‌دهند.

گزارشگران بدون مرز در این باره اعلام می کند که "سایت‌های اطلاع رسانی در باره اعتراضات کارگران، دانشجویان و زنان یک به یک حذف می شوند. هدف پایان دادن به تصویر "کشور بحران زده" است. دولت احمدی نژاد در پی آماده سازی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است."

در ماه جاری دست کم ١٤ سایت اینترنتی مدافع حقوق زنان مسدود شداست. اکثریت این سایت ها متعلق به حامیان کارزار "یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز نسبت به زنان" در ايران و برخی دیگر سایت ها اطلاع رسانی و وبلاگ های روزنامه نگاران و فعالان مدنی هستند. مسئولان چند شرکت‌های خدمات دهنده اینترنتی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، با تائید خبر دستور برای مسدود سازی سایت های خبر رسانی، به گزارشگران بدون مرز گفتند "این دستوری تازه نیست ما هر روز لیستی از سایت‌ها برای از دسترس خارج کردن انها دریافت می‌کنیم، اما افزایش ارسال دستورات نشان از گسترش موج تازه‌ای سانسور بر روی اینترنت است."

دو وب‌نگار فمینیست مریم حسین‌خانی و جلوه جواهری در تاریخ ٢٨ اردیبهشت به شعبه ١٣ دادگاه انقلاب احضار شده اند. اتهام هر دو وب‌نگار همکاری با سایت تغيير برای برابری است. جلوه جواهری باید در تاریخ ٢ مرداماه در برابر دادگاه حاضر شود. در همین شرایط است که وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات محمد سلیمانی اعلام کرده است که "پهنای باند ٥٦ کیلو بیت برای مصارف و کاربران اینترنتی خانگی و دانشگاه‌ها حتی برای دانلود کتابهای ٥٠٠ صفحه‌ای مناسب است."

گزارشگران بدون مرز ياد آور مي شود که ايران یکی از سرکوبگر ترین کشورهای خاورمیانه در عرصه اينترنت است و در ليست کشورهای "دشمنان اينترنت" در جهان قرار دارد. در اين کشور در طي سال گذشته ده‌ها وبلاگ‌نویس و وب‌نگار بازداشت شده‌اند. ایران همچنین در رده بندی آزادی مطبوعات در کشورهای جهان در رده ١٦٦ از میان١٦۹ کشور قرار دارد. تعداد بسیاری از سایت های اطلاع رسانی در ایران مسدود شده‌اند.

این لیست فقط بخشی از این سایت‌ها شامل می‌شود. برخی از این سایت ها تا کنون چندین بار مسدود شده اند: کانون زنان ايرانی_ کمپین یک میلبون امضا در کالیفرنیا_ مردان برای برابری_ فعالان کمپین در مشهد_ کمپین یک میلیون امضاء در اراک_ کمپین یک میلیون امضاء در اصفهان_ کمپین یک میلیون امضاء در رشت_ کمپین یک میلیون امضاء در زاهدان_ کمپین یک میلیون امضاء در شیراز_ کمپین یک میلیون امضاء در قبرس_ کمپین یک میلیون امضاء در کردستان_ کمپین یک میلیون امضاء در کویت.

وبلاگ ها: مسیج علی‌نژاد_ آسیه امینی_ نفيسه زارع كهن_ معصومه ناصری

1 خرداد 87
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان