صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

حمايت آموزش و پرورش از مفرح سازي مدارس دخترانه

24 دی 1389

ایسنا : مديركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش از طرح توسعه تشويقي به منظور «مفرح سازي مدارس دخترانه» حمايت كرده و اعتبارات آن را تخصيص مي‌دهد.

مهري سويزي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به شاداب سازي مدارس دخترانه كشور، افزود: مفرح و محفوظ بودن مدارس دخترانه يكي از برنامه‌هايي است كه دفتر امور زنان در وزارت آموزش و پرورش آن را پيگيري مي‌كند و با همكاري‌هاي كه با سازمان نوسازي صورت گرفته، مدارس جديد التاسيس با محوريت حياط مركزي ويژه‌ مدارس دخترانه احداث مي‌شود.

وي تاكيد كرد: اين طرح درباره مدارس جديد التاسيس قابليت اجرايي دارد، اين در حاليست كه بسياري از مدارس دخترانه كشور نيازمند متناسب سازي هستند.

مديركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: براي متناسب سازي اين مدارس يكي از برنامه‌هاي كه در دفتر امور زنان پيگيري مي‌شود، طرح توسعه تشويقي براي مفرح سازي مدارس دخترانه است.

وي يادآور شد: به مديران مدارس دخترانه اعلام شده است، چنانچه فضا و بافت ساختمان‌هاي اطراف مدارس اين اجازه را مي‌دهند كه با كمترين تغييرات، طرح شاداب سازي و حفاظت مدارس دخترانه انجام بگيرد، آموزش و پرورش اعتبارات آن را در برنامه خود گنجانده و به اين مدارس اختصاص دهد.

سويزي اظهار كرد: ايجاد تغييرات كم در فضا و فيزيك مدارس از جمله درخت كاري در اطراف مدرسه يكي از طرح‌هاي است كه مي‌تواند در مناسب سازي مدارس دختران مورد استفاده قرار بگيرد.

وي با اشاره به اين كه مدارس دخترانه مي‌توانند با تغييرات اندكي فضاي مفرح و مناسبي را براي تحصيل اين دانش‌آموزان فراهم آورند، خاطر نشان كرد: محفوظ بودن مدارس دخترانه به معناي كشيدن ديوارهاي و يا حصارهاي بلند نيست، بلكه بايد فضاي مدارس دخترانه ضمن مفرح بودن از اشراف ساختمان‌هاي همجوار و خارج از ديد باشند.

مديركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش در پايان خاطرنشان كرد: رابطان دفتر امور زنان آموزش و پرورش در سراسر كشور موظفند گزارش مدارس دخترانه‌اي را كه قابليت تغيير براي مفرح سازي و حفاظت دارند را به آموزش و پرورش استان اعلام كنند تا برنامه‌هاي اجرايي آن در دستور كار قرار گيرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان