صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بيمه شدن زنان سرپرست خانوار در حد يك مصوبه باقي مانده است

25 دی 1389

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اينكه مصوبه مجلس مبني بر بيمه شدن تمام زنان بدسرپرست و بي‌سرپرست حق واقعي اين قشر است، گفت: اين مصوبه صرفاً در حد يك مصوبه باقي مانده است.

شاهرخ رامين در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري‌ فارس «توانا» اظهار داشت: همه سازمان‌هاي بيمه در آغاز كار و با توجه به نيروي كاري جوان، درآمد بيشتري را كسب مي‌كنند اما با گذشت زمان و افزايش تعداد بازنشستگان، هزينه‌هاي مؤسسات بيمه افزايش مي‌يابد.

وي با بيان اينكه در بازه سوم زماني صندوق بيمه، دو گروه از كاركنان بازنشسته و يك گروه در حال كار هستند، عنوان كرد: از آنجايي كه 60 سال از عمر سازمان تأمين اجتماعي مي‌گذرد، طبيعي است كه سازمان تأمين اجتماعي مانند بسياري از صندوق‌هاي حمايت‌گر دنيا دچار معضلاتي شود.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اينكه مصوبه مجلس مبني بر بيمه شدن تمام زنان بدسرپرست و بي‌سرپرست حق واقعي اين قشر است، بيان كرد: متأسفانه اين مصوبه به دليل كمبود منابع مالي قابليت اجرا پيدا نكرد و صرفاً در حد يك مصوبه باقي ماند.

وي گفت: اميدواريم نه تنها بيمه زنان بي‌سرپرست و بد‌سرپرست بلكه بيمه كارگران ساختماني و قاليبافان كه به دليل كمبود منابع مالي به مرحله اجرا نرسيده است يا با وجود تأكيد مجلس و اراده وزارت رفاه در اين زمينه با مشكلات زيادي در مرحله اجرا مواجه شده است با آغاز هدفمندي يارانه‌ها به نحو مناسبي اجرا شود.

رامين ادامه داد: با اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها و به وجود آمدن منابعي براي بازتوزيع بين گروه‌هاي اجتماعي، از آنجايي كه اين روش منطقي‌ترين روش توزيع يارانه به نظر مي‌رسد، قوانين مربوط به بيمه اين اقشار جامعه بايد به نحو احسن اجرا شده و وزارت رفاه هم مشكلي براي اجراي آن نداشته باشد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اينكه بيمه كارگران ساختماني و قاليبافان تصويب شده و مشاغل خانگي تعريف شده است، اضافه كرد: وقتي مشاغل خانگي در قانون به تصويب برسد دولت بايد افرادي را كه به اين مشاغل مشغول هستند را بيمه كند كه اين امر، خود بار مالي جديدي براي صندوق‌هاي بيمه محسوب مي‌شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان