صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ملاقات نازنین خسروانی با خانواده اش / لغو حکم اعدام فرح واضحان / انتقال زهرا بهرامی و فاطمه خرم‌جو به بند متادون اوین / فاطمه محمدی آزاد شد

30 دی 1389

ملاقات نازنین خسروانی، روزنامه نگار زندانی با خانواده اش

خانواده نازنین خسروانی، روزنامه نگار زندانی، امروز پنج شنبه با او در زندان اوین دیدار کردند .

به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده خسروانی در این دیدار روحیه دخترشان را بسیار مناسب و مقاوم توصیف کردند .

نازنین خسروانی بیش از ۸۰ روز است که در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می برد . دادگاه این روزنامه نگار زندانی ۱۱ بهمن ماه سال جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی برگزار می شود نازنین خسروانی اکنون به همراه یک زندانی دیگر در یکی از سلولهای بند ۲۰۹ نگهداری می شود. این برای سومین بار پس از بازداشت اش است که خانواده این روزنامه نگار موفق می شوند او را در زندان اوین ملاقات کنند .

نازنین خسروانی از جمله روزنامه نگاران اصلاح طلب محسوب می شود که با روزنامه های شرق، بهار، سرمایه، کارگزاران و…همکاری داشته است روزنامه هایی که همگی پس از دوران کوتاه فعالیت توقیف شده اند .

لغو حکم اعدام فرح واضحان در دیوان عالی کشور

دیوان عالی کشور حکم اعدام فرح واضحان، از شهروندانی دو روز پس از عاشورا بازداشت شده بود را لغو کرده و پرونده وی را به شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب فرستاد.

به گزارش خبرنگار رهانا، فرح واضحان در دادگاه بدوی در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده بود. اتهام فرح واضحان شرکت در اعتراض‌های خیابانی و «محاربه از طریق همکاری با سازمان مجاهدین» اعلام شده است.

قرار است طی روزهای آینده با بررسی مجدد پرونده وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب رای جدید صادر شود.

بنا بر اطلاع خبرنگار رهانا، وضعیت جسمانی این زندانی بسیار وخیم است، وی پیش از بازداشت در حال انجام شیمی‌ درمانی بوده وو هم‌اکنون غده‌ای در پای او وجود دارد که وضعیت جسمی او را بدتر کرده است به طوری که تحمل حبس برای او غیرممکن شده است.

فرح (المیرا) واضحان با این وجود و با وجود ناراحتی در ناحیه‌ی قلب در تاریخ ۱۶ آبان ماه همراه با بهاره هدایت و مهدیه گلرو، عاطفه نبوی و دیگر زندانیان سیاسی زن در زندان اوین به بند متادن زندان اوین منتقل شده و در این بند به سر می‌برد. این بند که محل نگهداری مجرمان خطرناک از جمله معتادین به مواد مخدر است سالنی در بسته در حدود ۳۰ الی ۳۵ متر است که زندانیان در آن از هوای آزاد در طول روز کم‌تر از یک ساعت می‌توانند استفاده کنند. همچنین استفاده از کتاب و کتاب‌خانه و حق استفاده از تلفن مانند دیگر زندانیان برای زندانیان محبوس در این بند میسر نیست، همچنین زندانیان محبوس در این بند تنها به صورت کابینی می‌توانند خانواده خود را ملاقات کرده و از ملاقات حضوری ممنوع‌ هستند.

وی سال‌ها خارج از کشور زندگی می‌کرده است و به خاطر دختر ١٩ ساله‌اش به ایران بازگشته است.

با این که حکم اعدام واضحان در دیوان عالی کشور لغو شده است، اما با وجود داشتن بیماری سخت بودن وی در زندان نوعی اعدام تدریجی است. وی در شهریور ماه نیز به علت وضعیت وخیمی جسمی به خاطر بیماری قلبی به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده بود

انتقال زهرا بهرامی و فاطمه خرم‌جو به بند متادون زندان اوین

زهرا بهرامی، شهروند ایرانی – هلندی محکوم به اعدام و فاطمه خرم‌جو، فعال سیاسی که در بند عمومی زنان زندان اوین حضور
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان