صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

واحد "شكوه همسرداري " قطعاً‌ در دانشگاه‌ها جايگزين "تنظيم خانواده " مي‌شود

3 بهمن 1389

خبرگزاري فارس : معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري با اشاره به پيگيري‌هاي انجام‌شده از طريق معاون آموزشي وزارت علوم گفت: كتاب "شكوه همسرداري " به طور قطع در دانشگاه‌ها جايگزين "تنظيم خانواده " مي‌شود.

زهرا سجادي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: پس از اظهارات صحبت‌هاي مدير كل وزارت علوم پيگيري‌هايي را انجام داديم و مشخص شد كه ما به حسين نادري منش معاون آموزشي وزارت علوم نامه‌اي در ‌خصوص تدريس كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " در دانشگا‌ها از ترم بهمن ارسال كرده‌ايم و آقاي قديمي در جريان نبودند.

وي ادامه داد: دكتر افروز نويسنده كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " روز گذشته با وزير علوم در‌خصوص تدريس اين كتاب ديدار داشتند و تدريس اين كتاب به جاي كتاب تنظيم خانواده و كنترل جمعيت قطعي است.

سجادي تأكيد كرد: اين كتاپ چاپ شده است و تمام اقدامات براي تدريس آن از ترم بهمن در دانشگاه‌ها انجام شده است.

به گزارش توانا، چند روز پيش معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان اعلام كرد: كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " به چاپ رسيده و از ترم بهمن آماده تدريس در دانشگاه‌ها به جاي كتاب "جمعيت و تنظيم خانواده " است.

وي با بيان اينكه "كتاب جمعيت و تنظيم خانواده " با رويكرد دولت اصلاحات بود و بر پيشگيري از زاد و ولد و افزايش جمعيت تأكيد داشت، عنوان كرد: كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " بر تفاوت‌هاي ميان زن و مرد به لحاظ جسمي، روحي و عاطفي و بازخوردهاي اين تفاوت‌ها تأكيد دارد و ازدواج را به عنوان راهي براي رسيدن به كمال طرح مي‌كند؛ اين كتاب همچنين معيارهاي انتخاب يك همسر خوب را عنوان كرده و به دانشجويان معيارهاي انتخاب همسر مناسب را با توجه به احكام اسلام و آيات قرآن آموزش مي‌دهد.

قديمي، مدير كل امور آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز پس از اين مصاحبه در گفت‌وگويي با بيان اينكه وزارت علوم بررسي و ايجاد واحدي تحت عنوان روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري را در دستور كار ندارد، گفت: بحث حذف درس تنظيم خانواده نيز در وزارت علوم مطرح نيست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان