صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

هيچ دانشگاهي حق برگزاري اردوهاي مختلط ندارد

5 بهمن 1389

خبرگزاري فارس: وزير علوم تأكيد كرد: هيچ دانشگاهي حق برگزاري اردوي مختلط دانشجويي در دانشگاه ها را ندارد و بايد اين اردوها جدا برگزار شوند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس اعزامي به استان گيلان كامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري بعدازظهر امروز (يكشنبه) با حضور در تالار حكمت دانشگاه گيلان سه ساعت با اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي استان گيلان ديدار و گفت و گو كرد.
در ابتداي اين مراسم خاتم زاده رئيس دانشگاه گيلان، دوستار رئيس دانشگاه پيام نور، متقي ‌طلب رئيس پارك علم و فناوري، قاسمي زاد رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي استان گيلان و سه تن از اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي استان گيلان در خصوص وضعيت آموزش عالي و دانشگاه‌هايي كه در آن فعاليت دارند به بحث و گفت و گو پرداختند.

وزير علوم در اين ديدار با اشاره به اينكه آمار نشان مي‌دهد كه دانشگاه گيلان از نظر كمي و كيفي رشد و پيشرفت داشته گفت: در حال حاضر تعداد دانشجويان، اساتيد و دانشياران به اين دانشگاه اضافه شده كه نشان دهنده رشد كيفي دانشگاه گيلان است.

وي افزود: در انتشار مقالات نيز دانشگاه گيلان از تعداد 196 مقاله به انتشار 480 مقاله رسيده است كه اين امر نشان دهنده توجه به مسائل كيفي دانشگاه است.

دانشجو در خصوص نيمه كاره ماندن پروژه مسجد دانشگاه گيلان خاطرنشان كرد: در خصوص اتمام پروژه مسجد دانشگاه گيلان اگر بودجه‌اي نياز باشد سريعا آن را تأمين خواهم كرد و نبايد اين پروژه كه از سال 70 پروژه آن راه اندازي شده بود تا به امروز طول مي‌كشيد.

دانشگاههاي پيام نور و جامع علمي كاربردي بايد به مسير صحيح بازگردند

وزير علوم در خصوص دانشگاه‌هاي پيام نور و جامع علمي و كاربردي تصريح كرد: دانشگاه‌هاي پيام نور و جامع علمي كاربردي بايد به مأموريتي كه داشتند بازگردند و بايد از اينكه اين دو دانشگاه به دانشگاه گيلان ديگري تبديل شوند پرهيز شود.
وي افزود: مأموريت اين دو دانشگاه بحث‌هاي ديگري بوده كه اكنون بايد به مسير صحيح خود بازگردد.
دانشجو تأكيد كرد: دانشگاه پيام نور بايد به سمت دانشگاه مجازي و دانشگاه جامع علمي و كاربردي بايد به سوي رسيدن به مهارت حركت كند و اين دو دانشگاه نبايد به گونه‌اي عمل كند كه جهت رسيدن به آموزش هاي نظري ميان بري باشند.
وي با بيان اينكه دانشگاه‌هاي پيام نور و جامع علمي و كاربردي بايد در اين مسير به آموزش عالي كشور خدمات بيشتري ارائه دهد خاطرنشان كرد: يكي از اساتيد پيشنهاد تأسيس 4 شهرك علمي در شمال، جنوب، غرب و شرق كشور را ارائه كرد كه اين پيشنهاد خوبي است و قابل پيگيري خواهد بود.

آمار 35 هزار نفري اعضاي هيئت علمي دانشگاهها

وزير علوم تأكيد كرد: در حال حاضر آموزش عالي كشور 30 تا 35 هزار عضو هيئت علمي دارد و ممكن است در اين ميان دو پايان نامه با مشكل برخورد كند و در اين صورت نبايد بوق و كرنا شود و كل آموزش عالي كشور زير سؤال رود.
وي افزود: اگر از اين 30 تا 35 هزار عضو هيئت علمي چند نفري تخلف داشته باشند نبايد آن را به همه اعضا اشاعه داد و به اعضاي هيئت علمي هجمه برد.

دانشجو با تأكيد بر اينكه اشتباه گرفتن تفاوت با تبعيض مشكلاتي را در آموزش عالي كشور ايجاد مي‌كند خاطرنشان كرد: يكي از اساتيد در اين جلسه اعلام داشتند كه نيازي به بازنگري در سرفصل‌هاي رشته حقوق
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان