صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سردار روزبهانی: شوی لباس و عرضه کالا در محل مسکونی ممنوع است

5 بهمن 1389

خبرگزاری فارس: رئيس پليس امنيت اخلاقی در گفت‌وگويی ضمن تشريح نظرات خود درباره زنان خيابانی، پارتی‌ها و مهمانی‌های مختلط، چرخاندن اراذل و اوباش و شوی لباس گفت: زنان خيابانی طبق قانون با هر انگيزه‌ای مجرم هستند

اخيراً چندين مصاحبه به نقل از رئيس پليس امنيت اخلاقی ناجا در رسانه‌های کشور منتشر شده که حاشيه‌هايی را به همراه داشته است. اما نکته اين‌جاست که بحث مفاسد اخلاقی يکی از موضوعات پرحاشيه همه جوامع است و مردم همه کشورها نسبت به مفاسد اخلاقی حساسيت داشته و اين گونه مفاسد را تقبيح می‌کنند.

از سردار روزبهانی مدت‌ها به دليل عمل جراحی خبری نبود، اما حضور دوباره وی در ميان خبرنگاران در حاشيه ديدار مردمی در مرکز نظارت همگانی نيروی انتظامی سرفصل ديگری برای حاشيه بود.

وی در آخرين نشست خبری خود درباره زنان خيابانی، پيچيدگی‌هايی را مطرح کرد که موجب حاشيه شد. به گفته سردار روزبهانی صحبت‌های وی در اين زمينه به درستی منتقل نشده است.

موضوع گفت‌وگوی ما با سردار احمدرضا روزبهانی رئيس پليس امنيت اخلاقی ناجا درباره زنان خيابانی، پارتی‌ها و مهمانی‌های مختلط، چرخاندن اراذل و اوباش و شوی لباس در زير آمده است:

سردار روزبهانی شما در يکی از مصاحبه‌ها اعلام کرده‌ايد «زنانی که به خاطر نان شب روسپی‌گری می‌کنند مجرم نيستند» موضوع چيست در اين خصوص بيشتر توضيح دهيد؟

اين مطلب ناقص منتشر شد و وقتی موضوع را پيگيری کرديم خبر اصلاح شد اما برخی روزنامه‌ها و سايت‌های اينترنتی از همان تيتر اول در صفحه اول خود استفاده کردند.

پليس مدارک مستدل و مستندی نيز در اين زمينه در اختيار داشت اما شکايت از رسانه‌ها در استراتژی نيروی انتظامی جايی ندارد. انتشار جوابيه نيز با توجه به استفاده بسياری از سايت‌های اينترنتی و روزنامه‌ها مشکلی را حل نمی‌کرد. در اين گفت‌وگو می‌خواهم موضوع را به صورت شفاف توضيح دهم.

روز ۱۳ دی طبق برنامه ساليانه، مديران پليس امنيت نيروی انتظامی بايد در مرکز نظارت همگانی ناجا حاضر می‌شدند، بنده نيز در اين نشست مردمی حضور يافته و مشکلات شهروندان را بررسی کردم. در ادامه نيز پاسخگوی سوالات خبرنگاران شدم که مطلبی با عبارت «بعضی روسپی‌ها بعد از اعمال قانون به خاطر نياز مالی مجدداً مبادرت به تن فروشی می‌کنند» مطرح شد و در توضيح اين موضوع گفتم طرحی در دست تهيه است که دستگاه‌ها و سازمانهای مسئول، کمپ‌ها و مکانهايی را پيش‌بينی می‌کنند که زنان خيابانی دستگير شده به صورت شبانه‌روزی در آنجا نگهداری و نسبت به بازپروری، روان‌درمانی، آموزش و شغل‌آفرينی و بازگشت آنان به آغوش خانواده و جامعه اقدام می‌کند تا به بهانه احتياج به نان شب و مستمسک قرار دادن نياز مالی، قانون‌شکنی و هنجارگريزی نکنند.

روسپی‌گری و تن‌فروشی در هر صورت جرم بوده و قانون مجازات اسلامی مجازات متعددی اعم از حد و تعزير برای مرتکبان مقرر داشته است.
البته بايد تأکيد کنم که پليس مجری قانون است و طبق قوانين و ضوابط وظايف خود را انجام می‌دهد، يک پليس نمی‌تواند قانون‌گذاری کند.

در يکی از روزنامه‌ها از قول شما نقل شده چرخاندن اراذل و اوباش و آفتابه انداختن به گردن آنها که مربوط به سال ۸۶ است، نظر شما چيست؟

انتخاب تيتر «سردار روزبهانی تشريح کرد: دليل آفت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان