صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ورود دوباره‌ موادي براي تضمين حقوق زنان و كودكان به لايحه حمايت از خانواده

9 بهمن 1389

ايلنا: يك عضو كميسيون حقوقي و قضايي مي‌گويد:‌ قرار است موادي به لايحه حمايت از خانواده اضافه شود و در اين مواد،‌حقوق زنان و كودكان در خانواده تضمين شود. او مي‌افزايد از آن جايي كه در ماده 23 لايحه حمايت از خانواده،‌ به حقوق مردان توجه شده است،‌بايد موادي به لايحه اضافه شود و در آن مواردي كه زنان مي‌توانند حق طلاق داشته باشند،‌مشخص شود و همچنين حقوق كودكان نيز در نظر گرفته شود و از كودك آزاري در خانواده ها جلوگيري شود.

موسي قرباني در گفت‌و‌گو با خبرنگاراجتماعي ايلنا گفت: لايحه حمايت از خانواده درحال حاضر در كميسيون حقوقي و قضايي مجدداً در حال بررسي است و در جلسه هفته گذشته اين كميسيون قرار شد موادي به اين لايحه اضافه شود.
اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي تصريح كرد: چون در ماده 23 لايحه حمايت از خانواده به حقوق مردان پرداخته شده است،‌كميسيون حقوقي و قضايي قرار است مواد ديگري را به لايحه حمايت از خانواده اضافه كند كه در اين مواد به حقوق زنان و كودكان پرداخته شود تا حقوق آنها نيز تضمين شود.

او توضيح داد:‌ در موادي كه قرار است به لايحه حمايت از خانواده اضافه شود،‌ مواردي كه زنان بايد حق طلاق داشته باشند، مشخص مي‌شود‏ و در يك بخش‌ هم به حقوق كودك پرداخته شود و با تصويب قوانيني از كودك‌آزاري در خانواده‌ها جلوگيري مي‌شود.

قرباني گفت: كميته حقوق خصوصي قرار بود در لايحه حمايت از خانواده‏، تغييراتي ايجاد كند تا افكار عمومي جامعه‏‌، نظر زنان معترض، نمايندگان مجلس و علما نسبت به اين لايحه مثبت باشد اما كميته حقوق خصوصي نتوانست تغييرات لازم را اعمال كند به همين جهت لايحه حمايت از خانواده مجدداً به كميسيون حقوقي و قضايي ارجاع داده شد تا اين كميسيون تغييراتي كه تضمين كنده حقوق زنان و كودكان است،‌ را در اين لايحه اعمال كند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان