صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سخنگوی قوه قضائیه: از اين پس پرداخت ديه زن و مرد يکسان خواهد بود

7 خرداد 1387

<:voir_en_ligne:> : ایرنا

به گزارش ایرنا: عليرضا جمشيدي، سخنگوي قوه قضاييه روز سه شنبه گفت که از اين پس پرداخت ديه زن و مرد و مسلمان و غيرمسلمان در تصادفات رانندگي يکسان خواهد بود. وي در گفت و گو با خبرنگاران داخلي و خارجي در تهران با اشاره به لايحه "بيمه اجباري مسووليت مدني دارندگان وسايط نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث"، گفت: در اين لايحه پيش بيني شده است که ديه زن و مرد و مسلمان و غيرمسلمان در تصادفات رانندگي به صورت برابر پرداخت شود.

 پرداخت ديه برابر خلاف شرع نيست

سخنگوي قوه قضاييه گفت: اين لايحه با همکاري بيمه مرکزي، ستاد ديه، وزارت دادگستري و راهنمايي و رانندگي تصويب شده و اميدواريم با تصويب نهايي آن در شوراي نگهبان قانون اساسي شاهد مزاياي اين لايحه باشيم. "جمشيدي" در خصوص مبناي فقهي پرداخت ديه يکسان گفت: چون مبناي پرداخت ديه در تصادفات رانندگي بر اساس قراردادي است که ميان بيمه گذار و بيمه شونده منعقد مي شود، پرداخت ديه برابر خلاف شرع نيست. وي افزود: همچنين چون زنان و مردان حق بيمه يکساني پرداخت مي کنند، بنابراين بايد در زمان استفاده نيز از حق بيمه يکسان برخوردار باشند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان