صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      مشق هفته....  
 

«حجاب انحرافی» و «یک خاتون ایرانی ــ اسلامی» / آمنه کرمی

14 دی 1391

مدرسه فمینیستی: ويژه‌ نامه «خاتون 1» روزنامه ایران در روز 22 مردادماه در 260 صفحه ضميمه رايگان روزنامه منتشر شد که عنوانش این بود: «روايتي از 7 هزار سال نجابت و شيدايي». به محض انتشار و توزیع آن در دکه های روزنامه فروشی بلافاصله در بین جناح های رقیب در حاکمیت جنجال آفرید.

در مورد ویژه نامه «خاتون1»

در این ویژه نامه مطالبی با عناوین زیر منتشر شده است:
 کلهر: اين رنگ مشکي متکبرانه را ناصرالدين شاه از فرانسه به ايران آورد
 آيت‌ الله حائري: افراط در حجاب، خطرناک ‌تر از بي حجابي است
 پري رو تاب مستوري ندارد؟!
 چادر، قانون و اجبار
 پرونده‌ اي براي گشت ارشاد: اي گشت مرا ارشاد کن!
 روزشمار گشت ارشاد از ابتدا تا ناکجا!..
 گشت ارشاد بهانه فتنه‌ گران براي لشکر کشي و آشوب بود

در اين ويژه‌ نامه پرونده ای جمع آوری و چاپ شده با نام «زن در منشور تاريخ ايران» که در آن گفته شده که «نوع پوشش زنان ايراني در طول تاريخ متفاوت است از آنچه كه اكنون در جامعه ایرانی رايج شده است».

در قسمت دیگری از این ویژه نامه که به معرفی «چهل بانوی نقش آفرین ایران اسلامی» پرداخته «از بازیگران معروف سینما تا همسر یکی از پادشاهان ایران باستان و حتی یک مجری برنامه کودک تلویزیون هم در آن حضور دارند» و اسامی کسانی همچون، مهناز افشار، آزاده اردکاني، الهام حميدي، ترانه عليدوستي، فهيمه رحيمي، هديه تهراني و آزاده آل ايوب و... در میان این چهل بانو به چشم می خورد.

در این ویژه نامه مطالب و گفت‌ و گوهایی با احمد خاتمی، حسین الله ‌کرم، مسعود ده ‌نمکی، ابراهیم فیاض و حسن رحیم ‌پور ازغدی منتشر شده و مطالبی با عنوان «اخلاق جنسی؛ از آزادی تا لذت»، ‌«جهان سکشوال و سلوک انسان»، «فاحشه ‌ای که به آغوش خدا بازگشت» و «هنر ایرانی، لباس اسلامی» به چاپ رسیده است. گفته می ‌شود این ویژه نامه قرار بود خرداد ماه امسال منتشر شود، اما انتشار آن به دلایلی به تعویق افتاد.

روزنامه ایران در معرفی این ویژه نامه نوشته : «بحث عفاف و حجاب در جامعه اسلامي از آن دست مواردي است كه به دليل حساسيت‌ ها و نكات دقيق فرهنگي نهفته در آن مورد بحث هميشگي كارشناسان و صاحبنظران قرار داشته است. هرچند در اين مهم كه دشمنان انسانيت و انقلاب اسلامي همواره در تلاشند فرهنگ حيا و عفاف كه ممزوج با فطرت پاك انساني، اعتقادات راسخ ديني و فرهنگ غني ايران زمين بوده را مورد هجمه قرار داده و به آن آسيب بزنند، شكي نيست اما روش‌ هاي برخورد با اين هجوم دشمن و همچنين تاكتيك ‌هاي لازم در زمينه ‌هاي ايجابي براي تقويت اعتقادات ديني - ملي هميشه بحث‌ هاي فراواني را در اين خصوص به ‌وجود آورده و گاه نيز با اغراض آلوده به مسائل سياسي در فضاي افكار عمومي مطرح گرديده است. روزنامه كه خود را مدافع و نشر‌دهنده چارچوب ‌هاي فكري - فرهنگي دولت مكتبي مي ‌داند، در همين راستا و با هدف ترويج بحث ‌هاي عميق، منطقي و مستدل در‌خصوص فرهنگ حجاب، روش ‌هاي فرهنگي ترويج آن و چگونگي برخورد دستگاه ‌هاي مسئول با پديده بدحجابي، ويژه ‌نامه خاتون را منتشر مي ‌كند. اين ويژه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه كه حاصل تلاش چند ماهه جمعي از فرزندان جوان و انقلابي اين مرز و بوم مي ‌باشد، درصدد است بخشي از فرهنگ غني ايران ‌زمين در حوزه ‌هاي مربوط
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    لوگوی هفتگی ها    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان