صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

گفتگو با مریم بهرمن، از فعالان جنبش زنان، به بهانه اعلام حکم 8 ماه حبس تعلیقی و جزای نقدی

14 دی 1391

مدرسه فمینیستی: مریم بهرمن، یکی از فعالان جنبش زنان در شیراز و از کنشگران کمپین یک میلیون امضاء و همگرایی جنبش زنان برای طرح مطالبات در انتخابات، به تازگی به 8 ماه حبس تعلیقی و دو میلیون و ششصد هزار تومان جزای نقدی محکوم شده است.

آقای محمود طراوت روی، وکیل مریم بهرمن گفت که صبح روز دوشنبه 13 آذر با مراجعه به دادگاه انقلاب شیراز حکم صادر شده توسط این دادگاه را برای مریم بهرمن رویت کرده است و از ۸ ماه حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام به موکلم خبر دادم. به گفته آقای طراوت روی، این حکم برای مدت سه سال تعلیق شده است.

محمود طراوت روی همچنین از ۸ جلد پرونده تشکیل شده علیه خانم بهرمن در دوره بازداشت خبر داد. وی در مورد روند پرونده در دادگاه انقلاب گفت که خوشبختانه فرصت مطالعه ۸ جلد پرونده و یادداشت برداری از پرونده به من وموکل داده شد. همچنین در سه جلسه نسبتا طولانی من و موکلم امکان دفاع پیدا کردیم و بعد هم لایحه دفاعیه داده شد. وی خاطرنشان کرد که همانگونه که در لایحه دفاعیه نوشته شده است، جرایم نسبت داده شده به فعالیت های خانم بهرمن از نظر قانونی هیچکدام از مصادیق این جرایم نبودند. به همین دلیل آقای طراوت و خانم بهرمن انتظار حکم برائت ازتمام اتهامات را از طرف دادگاه انقلاب داشتند.

محمود طراوت روی در ادامه افزود: طی حکمی که برای خانم مریم بهرمن صادر شده است، او از اتهام توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تبرئه شده است ولی دادگاه عمومی دیگری تشکیل شد که در آن مریم بهرمن را به پرداخت دو میلیون و ششصد هزار تومان جزای نقدی بدل از حبس به اتهام توهین به رئیس جمهور و مقامات رسمی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محکوم کرد که من به عنوان وکیل خانم مریم بهرمن به این حکم اعتراض کردیم و پرونده در حال حاضر در دادگاه تجدید نظر فارس در دست بررسی است.

در ادامه به بهانه صدور حکم مریم بهرمن با وی گفتگوی کوتاهی داشتیم که در زیر می خوانید:

با توجه به گزارش هایی که به دست ما رسیده است، دادگاه شما را به 8 ماه حبس تعلیقی محکوم کرده است. جریان بازداشت تان چگونه بود؟

مریم بهرمن: در بیست و یک اردیبهشت 90 در شیراز با حکم دادستانی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بود بازداشت شدم . 55 روز اول در پلاک 100 ( بازداشتگاه اطلاعات شیراز) بودم ، حدود یک ماه در بند زنان و بعد به بند 209 اوین منتقل و 40 روزی را آن جا بودم و در نهایت در تاریخ 24 شهریور به قید وثیقه از شیراز آزاد شدم .

اتهامات تان چه بود؟

مریم بهرمن: من با 4 اتهام روبرو بودم ، که از برخی از آنان تبرئه و برای برخی دیگر برایم حکم 8 ماه حبس تعلیقی و جزای نقدی صادر شده است. و الان پرونده با توجه به اعتراض وکیل ام در دادگاه تجدید نظر است و امیدوارم حکم برائت برایم صادر شود.

در زندان شیراز، زنان زندانی سیاسی جداگانه نگه داری می شدند؟

مریم بهرمن: خیر، به دلیل فضای ناکافی و همچنین تعداد محدود زندانیان سیاسی- عقیدتی زن، زندانیان سیاسی همراه با دیگر زندانیان نگه داری می شوند.

در زمانی که در زندان بودی توانستی با زنان زندانی عادی تماسی داشته باشی؟

مریم بهرمن: من حدودا یک ماه در زندان بیشتر نبودم، یک هفته ی اول بله، در اتاقی بودم که حدود 30 نفر در آنجا بودند با هر نوع اتها
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان