صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

استخدام زنان برای كنترل بليط مسافران در ايستگاه‌هاي BRT

19 خرداد 1387

<:voir_en_ligne:> : خبرگزاری فارس

طي روزهاي اخير شركت اتوبوسراني تهران اقدام به اشتغالزايي براي تعدادي از زنان تحت عنوان «كنترل كننده بليط» در ايستگاه‌هاي BRT كرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، به گفته 2 نفر از بانوان كنترل كننده بليط در ورودي يكي از ايستگاه‌هاي اتوبوس‌هاي تندرو (BRT) شركت واحد اتوبوسراني شهر تهران از اول خرداد 87 براي تعدادي از بانوان در سنين مختلف به عنوان «كنترل‌كنندگان بليط» اقدام به اشتغالزايي كرده است.

يكي از خانم هاي كنترل كننده بليط در حالي كه اتيكت كنترل بليط را بر روي مقنعه خود نصب كرده است در پاسخ به سوال خبرنگار اجتماعي فارس در رابطه با نحوه ورود به اين شغل، گفت: شركت اتوبوسراني مدتي پيش با اعلام فراخوان در بين خانواده‌هاي شهرداري و از طريق روزنامه‌ها اقدام به جذب تعدادي از خانم‌ها براي فعاليت در اين بخش كرده است. وي مدت زمان قرارداد اوليه را 4 ماه عنوان كرد و ادامه داد: ساعت حضور خانم‌ها در ايستگاه‌ها در 2 شيفت 8 ساعته تعريف شده است. كه شيفت صبح آن از ساعت 6 صبح آغاز مي‌شود. به گفته اين خانم جوان، شركت اتوبوسراني علاوه بر اين كه كنترل كنندگان بليط را بيمه كرده است ماهيانه حداقل 200 هزار تومان به آنها حقوق پرداخت مي‌كند.

خانم ديگري كه سن خود را 47 سال عنوان مي‌كند در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبني بر اين كه آيا با شغل خود مشكلي نداريد و مزاحمتي برايتان ايجاد نمي‌شود،‌ گفت: نياز به داشتن «درآمد» چاره‌اي جز پذيرش را برايمان باقي نگذاشته است. وي به يكي از آقاياني كه در ورودي دوم ايستگاه ايستاده است اشاره كرد و با تأكيد گفت: گشت انتظامي در داخل ايستگاه وجود دارد و در صورتي كه با مشكلي مواجه شويم فورا به آنها اطلاع مي‌دهيم. وي ادامه داد: خودم هم روزهاي اول فكر مي‌كردم كه ممكن است با مشكلاتي مواجه شويم اما بعد از آغاز كار ديدم كه مردم آن قدر در افكار و مشكلات خود غرق هستند كه با كسي كاري ندارند و فقط به دنبال رسيدن به مقصد خود در كوتاهترين زمان ممكن هستند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان