صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

تجمع زنان در برابر مجلس در اعتراض به اسیدپاشی در اصفهان

30 مهر 1393

مدرسه فمینیستی: تجمع اعتراضی توسط جنبش زنان در همبستگی با تجمع مردم اصفهان در اعتراض به اسیدپاشی ها امروز مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. گروه های مختلف زنان از جمله کانون شهروندی زنان، زنان اصلاح طلب، کانون زنان ایرانی و نیز تشکل‌های دیگر در حوزه زنان در این تجمع حضور حضور داشتند. هدف از این تجمع ابراز همبستگی با زنان قربانی اسیدپاشی در اصفهان و اعتراض به قوانین زن ستیز و ناامنی های موجود علیه زنان بود.

به گزارش کانون شهروندی زنان، این تجمع با حضور حدود 200 تن از فعالان جنبش زنان از ساعت 11 آغاز و تا ساعت 12 و نیم ادامه داشت. در این تجمع شعارهایی همچون: «اسیدپاشی جنایت، قانونگذار حمایت»، «ما زنیم انسانیم، شهروند این دیاریم، اما حقی نداریم»، «آمرین جنایت، افشا باید گردند»، «قوانین ضد زن ملغا باید گردد»، «آلیا، آلیا / خجالت، خجالت»، «مجلس، دولت، حمایت، حمایت» از سوی حاضران سرداده شد.

روی پلاکاردهایی که در این تجمع در دست زنان قرار داشت جملاتی مانند «قتل های زنجیره‌ای = اسیدپاشی زنجیره‌ای»، «طرح صیانت از حریم حجاب و عفاف، تبعیض آشکار علیه زنان است»، «طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را از دستور کار مجلس خارج کنید»، «سخنان ضد زن، بسترسازی خشونت علیه زنان»، «داعش آنی می کشد، اسیدپاش زجرکش می کند»، «قوانین ضدزن، بسترسازی خشونت عریان علیه زنان»، «شهر امن حق من است»، «امنیت زنان را تامین کنید»، «زنان جامعه ما نگران و دلواپس هستند» و... به چشم می خورد.

در این تجمع فعالان جنبش زنان از جمله نرگس محمدی، نسرین ستوده، نوشین احمدی خراسانی، مهدیه گلرو، صبا شعردوست، ژیلا شریعت پناهی، عالیه مطلب زاده، ترانه بنی یعقوب، فریده غائب، آمنه رضایی، فرخنده احتسابیان، پروین ضرابی، فخری شادفر و... برخی از خانواده های زندانیان سیاسی از جمله معصومه دهقان، زهرا رحیمی و... حضور داشتند.

همچنین در این تجمع ۳ زن از جمله معصومه عطایی و رعنا که در گذشته مورد اسیدپاشی قرار گرفته بودند نیز حضور داشتند. یکی از از آنان که از طرف شوهرش مورد اسید پاشی قرار گرفته بود در مورد علت حضورش در این تجمع گفت: هربار که اسیدپاشی رخ می‌دهد حادثه‌ای که برای من رخ داده دوباره تداعی می‌شود و همواره و هر روز ترس از عدم امنیت ما زنان بیشتر می‌شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان