صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      کافه مونث....  
 

برابری خواهی ما و شما

شهلا فروزانفر-10 بهمن 1393

مدرسه فمینیستی: ایدئولوژی ها در طول تاریخ جز دیکتاتوری و جنایت ارمغانی برای بشریت نداشته است!! این جملات را بارها و بارها از افراد مختلف حتی مبارزین خسته سابق شنیده ایم افرادی که وعده بهشت و پایان تاریخ فوکویاما را باور کرده اند. قهرمان و قهرمان پروری مرده است. دیگر قرار نیست تغییری در جهان روی دهد زیرا سرمایه داری آزادیبخش همه نیازهای بشری را تامین کرده است: همه غرق در لذت مادی هستیم، خرید کنید، دنبال مد بروید، خود را نشان دهید، اگر هم رقابتی هست در مال اندوزی و گردآوری تولیدات بیفایده مد در هر جنبه اش در خانه هایمان است.

مردم ایده آل اگر در خیابان هم باشند در صفهای طویل اولین خریداران اپل هستند یا در صفهای طویل حراجی برندها همدیگر را هل می دهند تا زودتر به مد دست یابند. شعار یکی بخر و دوتا ببر! که ساخته و پرداخته بازاریان و بهتر بگویم بیزنس من های شیادی است که سفر به مشتری را 50 درصد تخفیف می دهند. چه بیزنس من های مردم دوستی هستند! اما این را نمی گویند که در تمام طول سال به بهای رنج زنان کارگر ارزان هندی و بنگلادشی یا ویتنامی و تایلندی و چینی با کالاهای شان را با قیمتهای چند برابر فروخته اند و در آخر فصل به خاطر تغییر مد، اجناس باقیمانده و بنجل را با قیمت واقعی عرضه می کنند!

خیر اینها از ایدئولوژی نفرت ندارند، اینها ایدئولوژی شان سرمایه داری و سود افسار گسیخته است و در برابر، ما را از ایدئولوژی های دیگر منع می کنند، چراکه رنج و درد و جنگ در انتظارمان خواهد بود. ایدئولوژی اینها اخته است و هر چون و چرایی را بی پاسخ می گذارد. اگر اجازه رشد ملی گرایی یا مذهب را می دهند تا آنجا مجاز است که انسان ظاهریشان امل نباشد و با مد روز پیش بیاید، مهم نیست روسری سر می کند یا نه اگر به عقاید ما احترام بگذارید می توانید با ساپورت شیک سفره امام حسن برگزار کنید، اما یادتان باشد آن سفره هم باید از کالاهای مدرن پر شده باشد.

اگر اسلام مدرن و مصرفی را قبول ندارید خیلی خوب ما دموکراسی داریم، به گروههای افراطی برای کشتار مردم خاورمیانه بو گندو بپیوندید و به دلار زندگی کنید . همسایه و برادر خود را گردن بزنید زنان و دختران را در بازارهای مدرن به قیمت یک دلار بخرید، شاد باشید.
منادیان ایدئولوژی انباشت سرمایه جز سطحی نگری در تمام عرصه های حیات بشر چیزی برای گفتن ندارند.

برابری خواهی زنان و مردان تا آنجا مجاز است که خواستهای اقلیت مرفه جامعه را بیان کند. اگر فراتر رفتید برابری حقوق و دستمزد و حق داشتن شغل و حق انتخاب نوع زندگی را داشتید افراطی هستید و سرکوب خواهید شد.

در عرصه مبارزه سیاسی برای دستیابی به حقوق برابر در تصمیمات کلان، شما مجاز هستید تعداد نمایندگانتان را حتی تا 30 درصد بالا ببرید و وقتی این رقم در عمل به 10 دزصد رسید خوشحال شوید، مهم نیست که در طول چهار سال نمایندگی زنان نماینده از تریبون هرگز سخن نگفته باشند یا در کمیسیونهای بی ربط عضو افتخاری باشد و هر از گاهی مصاحبه هایی کوچک دور از انظار عمومی انجام دهند و خواهان اعدام زنان خیابانی شوند و تنها برای زنان تکلیف مادر شدن بی هیچ حقی بر فرزندش تعیین کنند. ما هم می توانیم به لابی های بی تاثیر با اینها بسنده کنیم. اگر در حرکتهای خرده جنبش های دیگر اجتماعی مشارکت کنید یا حتی خواهان امنیت برای جامعه زن
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان