صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران....  
 

مجموعه اخبار و مقالات به مناسبت 22 خرداد 1387

زارا امجدیان-25 خرداد 1387

چهار سال است که زنان ایران روزی را از آن خود کرده اند و هر سال در این روز گرد هم می آیند و یک صدا با هم، برای رسیدن به قوانین برابر تلاش می کنند. امسال هم جمعی از فعالان زن، ضمن گرامیداشت این روز به بازگویی خواسته هایشان پرداختند. این گزارش مروری دارد بر آنچه که در سایت هایمان به مناسبت این روز نوشته ایم.

8 خرداد 1387

روز واقعه /روز ملی همبستگی زنان ایران (پرتونوری علاء)

عنوان "روز واقعه" برای نامیدن روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۴ از هر لحاظ پُر معنی و حاوی ی اخبار ویژه ای است. روزی که زنان ایران با آگاهی و شناخت، نه تنها برگ زرّینی به تاریخ جنبش زنان ایران افزودند که آغاز کننده حرکتی ملی و عمومی گشتند.

22خرداد؛ از بسيج تا اعتراض (چالش ما(ه) مدرسه فمينيستي)

در آستانه 22 خرداد، روز همبستگي زنان هستيم، روزي که در آن، شهري را از آن خود کرديم و بر آسفالت داغ خيابان قدم گذارديم تا بگوييم قوانين تبعيض آميز را نمي خواهيم. به بانگ بلند گفتيم: «ما زنيم، انسانيم، شهروند اين دياريم، اما حقي نداريم». مي دانستيم آگاهي نسبت به «تبعيض و ستم» نقطه اشتراک ما زنان است، و «عمل جمعي»، نقطه وصل آگاهي هاي مان به سمت ايجاد تغيير. آگاهي مان به «طغيان» درآمده بود و «عمل جمعي» مان را شکل داده بود. اما کتک خورديم، «باتوم» بر جسم و جان مان فرود آمد و حضورمان دردسرساز شد.

نقشه گستردگی دامنه فعالیت کمپین یک میلیون امضاء در ایران و جهان

اعضای کمپین کالیفرنیا نقشه ای را در آستانه 22 خرداد تهیه کردند که در آن کلیه مناطقی که در آن کمپین فعال است بر نقشه آمده است و همچنین سایت های مختلف کمپین در این نقشه با کلیک کردن بر هر منطقه مشخص می شود.

14 خرداد 1387

تاریخچه « 22 خرداد »، روز همبستگی زنان ایران (مدرسه فمنیستی)

اهدای بالاترین جایزه صلح در جهان ـ نوبل صلح ـ به شیرین عبادی سبب‎ساز برگزاری نشستی در مهرماه 1382 با حضور شیرین عبادی و فعالان مختلف زنان از طیف‎های گوناگون شد. این نشست آغازگر سلسله نشست‎های جمع گسترده ای بود که بعدها به نام «جمع هم‎اندیشی فعالان جنبش زنان» عنوان‎بندی شد. از دل این سلسله نشست‎ها نیز ایده‎ی تجمع 22 خرداد 1384 در مقابل دانشگاه تهران شکل گرفت.

انقلاب جنسی مبصر کلاس در آستانه 22 خرداد

کاریکاتور به همراه ترانه ای از شاهین نجفی و طنزنوشته ای با عنوان «جنبش «سابق» زنان به مناسبت سالروز 22 خرداد»

16خرداد 1387

ارزیابی تجمع 22 خرداد 85 و تاثیرات آن، در گفتگو با ژیلا بنی یعقوب، شهلا انتصاری و معصومه ضیاء (به کوشش: زارا امجدیان)

برگزاری این تجمع در آن شرایط کمک کرد که بتوانیم هم به خودمان و هم به دیگران ثابت کنیم ما زنان می توانیم هزینه بدهیم تا به آنچه که می خواهیم برسیم و این خیلی اهمیت دارد، معنی اش این است که ما این توانایی را داریم که برای دستیابی به مطالبات مان، هزینه اش را نیز بپردازیم و حاضریم برای رسیدن به خواسته هایمان زحمت بکشیم

17خرداد1387

سالروز 22 خرداد - زمینه ساز کمپین 1 میلیون امضا: چهره به چهره با مردم از تهران تا زاهدان (وبلاگ پویا)

[زمینه ی گردهمایی->http:/
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان