صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دختر دانشجوي زنجاني بازداشت شد

31 خرداد 1387

در سايت ببينيد: ايسنا

دادستان عمومي و انقلاب زنجان خبر داد كه دو متهم حادثه دانشگاه زنجان در بازداشت به سر مي‌برند.

به گزارش ايسنا - منطقه زنجان، جعفر گل‌محمدي، دادستان عمومي و انقلاب زنجان در نشستي مطبوعاتي به حادثه دانشگاه زنجان و اقدامات قضايي صورت گرفته در اين‌باره اشاره كرد و گفت: ارتباط ناصحيح عاملان حادثه دانشگاه زنجان، محرز شده و هر دو متهم اين پرونده، در حال حاضر با قرار قانوني در بازداشت به سر مي‌برند لذا تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد.

گل محمدي ادامه داد: با كساني كه در اين ماجرا تشنج آفريني كرده و از وقوع بزه، مطلع و به مراجع قانوني اطلاع نداده‌اند، برخورد قانوني صورت خواهد پذيرفت.

وي يادآور شد: در طول سه ماه گذشته در برخي از دواير دولتي، با برداشت‌هاي غيرقانوني مواجه بوده‌ايم كه اين مساله نيز در حال پيگيري و رسيدگي است.

رييس كل دادگستري استان زنجان نيز گفت: ارتقاي دانش حقوقي مردم و استفاده از مشاركت شوراي حل اختلاف از جمله دلايلي است كه موجب شده تعداد پرونده‌هاي ورودي به دادگستري كاهش يابد.

به گزارش ايسنا- منطقه زنجان، جمال انصاري كه به مناسبت هفته قوه قضاييه در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت، با گراميداشت ياد و نام شهيد بهشتي تصريح كرد: قوه قضاييه در نظام مقدس جمهوري اسلامي، با ياد و نام شهيد بهشتي عجين شده و انديشه‌هاي والاي ايشان در شكل‌گيري و بالندگي آن، سهم بسزايي ايفا مي‌كند.

وي ادامه داد: قوه قضاييه متولي سخت‌ترين و برجسته‌ترين خدمات حقوقي و غيرحقوقي به مردم است به‌گونه‌اي كه مردم در هر شرايطي از خدمات آن استفاده مي‌كنند.

انصاري گفت: در سال 87 رويكرد دادگستري زنجان به نحوي خواهد بود كه مردم استان بيشتر از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وي خاطر نشان كرد: استفاده از مشاركت‌هاي مردمي، اصلاح بينش‌ها و بهره‌گيري از روش‌هاي نوين در تشكيلات قضايي و نتيجه‌مند كردن فعاليت‌ها و تلاش‌ها از جمله اقدامات اين دستگاه است.

وي يادآور شد: قوه قضاييه در راستاي اجراي اصلاحات و متأثر از بيانات مقام معظم رهبري، پيشرفت‌هاي خوبي در سال گذشته داشته و در اين راستا دادگستري استان نيز به عنوان دستگاهي كارآمد و با استفاده از همه ظرفيت‌هاي تشكيلاتي خود، در جهت نيل به اهداف حركت كرده است.

انصاري افزود: اقداماتي همچون كوتاه كردن زمان خدمات رساني به مردم، استفاده از متغيرهاي مثبت و نو، مكانيزه كردن روند پيگيري پرونده‌هاي قضايي و همچنين شفاف‌سازي روند امور موجب شده، دادگستري استان در رديف استان‌هاي برتر كشور قرار گيرد.

انصاري گفت: اغلب دعاوي مطرح شده در دادگستري استان زنجان، دعاوي حقوقي، خانوادگي و اختلافات ملكي است لذا اميدواريم مردم بيشتر جهت مشاوره و راهنمايي در اين موارد به دادگستري مراجعه كنند.

وي تصريح كرد: در سال گذشته، 55 هزار پرونده در دادگاه‌ها و دادسراهاي استان و 65 هزار پرونده در شوراهاي حل اختلاف تشكيل شده است اما با اين وجود به 60 هزار پرونده در دادگاه‌ها و دادسراهاي استان و 67 هزار پرونده در شوراي حل اختلاف رسيدگي و حكم صادر شده است.

انصاري افزود: براساس آخرين آماري كه وجود دارد، 7 هزار پرونده در تشكيلات قضايي استان در حال رسيدگي است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان