صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نماينده مشهد: بعيد است در مجلس هشتم فراکسيون زنان تشکيل شود

4 تیر 1387

در سايت ببينيد: ايسنا

نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي گفت: لزومي ندارد فراکسيون زنان با وجود تنها 8 نماينده زن در مجلس
تشكيل شود.

عفت شريعتي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، اظهار داشت: بعيد مي‌دانم که در اين دوره از مجلس فراکسيون زنان تشکيل شود و بهتر است خانم‌هاي نماينده در ديگر فراکسيون‌ها فعاليت کنند.

وي ادامه داد: از 8 زن حاضر در مجلس، در حال حاضر 3 نفر در کميسيون آموزش و تحقيقات، 2 نفر در کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي، يک نفر در کميسيون اجتماعي، يک نفر در کميسيون فرهنگي و يک نفر در کميسيون حقوقي عضويت دارند.

شريعتي با بيان اين‌که در دوره قبل مجلس 13 نماينده زن در مجلس حضور داشتند، اما اين دوره تنها 8 زن در مجلس حاضر هستند، گفت: اين مساله دلايل مختلفي دارد و مي‌بايست کارشناسي‌هاي لازم جهت اين مساله صورت گيرد.

وي خاطرنشان کرد: کاهش تعداد نمايندگان زن در دوره هشتم در حالي اتفاق افتاده است كه بانوان 55 درصد جمعيت راي دهندگان انتخابات مجلس هشتم را دارا بودند.

شريعتي ادامه داد: در رابطه با اين اتفاق مي‌توان گفت که شايد زمينه مناسبي براي حضور بانوان در مجلس فراهم نشده بود، علاوه بر اين‌كه شرايط برابر رقابت، براي خانم‌ها و آقايان وجود ندارد.

وي بيان كرد: همه گروه‌هاي سياسي اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب ترجيح مي‌دهند، کانديداي پيشنهادي آنان يک آقا باشد و حتي متاسفانه گاهي عنوان مي‌شود، چه دليلي دارد که يک خانم هم در ليست حضور داشته باشد.

نماينده مردم مشهد و کلات در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌كه علت اين مساله حتي توانايي بيشتر آقايان نسبت به خانم‌ها هم نيست، افزود: دليل اين مساله اين است که در کشور ما تمايل بيشتري براي سپردن مسووليت‌ها به آقايان وجود دارد.

وي با تاکيد بر ضرورت مثبت نگرش بانوان به يکديگر افزود: مي‌بايست در اين زمينه در جامعه فرهنگ سازي صورت گيرد و عمده فعاليت در اين راستا نيز به عهده خود خانم‌ها است.

شريعتي عنوان کرد: زنان ما بايد بيش از هر چيز خود در زمينه مسايل خود حساسيت داشته باشند.

نماينده مردم مشهد اظهار کرد: اگر به عنوان مثال به جاي 8 زن، 50 زن از 290 نماينده حاضر در مجلس، زن بودند، به طور يقين زمينه احقاق حقوق بانوان و ايجاد قوانين مدافع زنان بيش از پيش ايجاد مي‌شد.

وي با اشاره به تشکيل کميسيون اجتماعي مجلس اعلام کرد: 23 نفر در اين کميسيون حضور دارند و من به عنوان تنها زن حاضر در اين کميسيون عضويت دارم.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان