صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

لايحه‌ نصف شدن ساعت كار زنان كارمند در صورت داشتن دو فرزند

6 تیر 1387

در سايت ببينيد: ايونا

محمود احمدي‌نژاد، رييس‌جمهور، صبح روز سه‌شنبه در مراسم تجليل از زنان نخبه و ايثارگر از تلاش براي ارائه «لايحه‌ كاهش ساعت كار زنان كارمند دولت» خبر داد.

به گزارش ایونا: احمدی نژاد در مراسم تجليل از بانوان نخبه و ايثارگر کشور در تالار بزرگ وزارت کشور، گفت: هيچ کاري در عالم براي زن با کار مادري برابري نمي کند. وی در ادامه مهمترين کاربراي زنان را انجام وظيفه مادري دانست و گفت: البته اين منافاتي با فعاليت هاي اجتماعي زنان که ما به آن افتخار مي کنيم، ندارد اما اگر نقش مادري زنان آسيب ببيند و همه اين موفقيت ها بي پشتوانه خواهد بود. احمدي نژاد اظهار داشت: برخي به اشتباه تصور مي کنند که با برهم خوردن نظم مادري و کانون خانواده، اقتصاد متحول خواهد شد در حالي که اقتصاد خانواده پايه اقتصاد جامعه است و مديريت اقتصاد خانواده نيز بر عهده مادر است.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان گفت: در دولت بحث كرديم خانمي كه در بيرون حداقل هشت ساعت كار مي‌كند تازه وقتي به خانه برمي‌گردد مسووليت خانواده و بچه‌ها و آماده كردن غذا را نيز برعهده دارد و اين خيلي سخت است و بالاخره يكي از اين دو وظيفه آسيب مي‌بيند، اگر اين دو آسيب نبيند خود آن زن آسيب مي‌بيند و فرسوده مي‌شود. ما گفتيم هر خانمي كه ازدواج كرد ساعت كار موظفش را كم كنيم و وقتي كه فرزند اول را به دنيا آورد اين ساعت موظف باز هم كمتر شود و در صورت آمدن فرزند دوم اين ساعت كاري نصف شود و حقوق كامل را بگيرد.

وي ادامه داد: مثلا در اداره يك خانم كارمند 50 كاغذ را جابه‌جا كند كار محسوب مي‌شود، اما چرا وقتي در خانواده حضور پيدا مي‌كند و كار خانه انجام مي‌دهد و بهترين فرزندان را تربيت مي‌كند، اين فعاليت‌ها جزء كار حساب نمي‌شود، ما اين مسائل را مطرح كرديم، عده‌اي آمدند حرف‌ها و مخالفت‌هايي كردند، حتي حرف‌هاي بي‌ربطي زدند و اين باعث شد كه برخي از دوستان ما عقب‌نشيني كردند، ولي من عقب‌نشيني نمي‌كنم و راحت حرف‌هاي خود را مي‌زنم.

رييس‌جمهور گفت: ما درصدد هستيم لايحه‌اي به مجلس دهيم كه زناني كه كارمند هستند آن بخشي را كه براي خانواده مي‌گذارند جزء وظايف اداري‌شان حساب شود، ما به دنبال حفظ كرامت زنان هستيم و اين وظيفه‌ي ماست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان