صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دستگيري فعال كارگري در مراسم بزرگداشت روز زن

8 تیر 1387

به گزارش دسترنج دسترنج
در جریان برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن که از سوی شرکت واحد و شهرداری تهران در ورزشگاه ۱۲هزار نفری آزادی برگزار شد؛ یکی از کارگران تعلیقی شرکت واحد بازداشت و به اتهام اخلال در نظم به زندان اوین منتقل شد.

غلامرضا غلامحسینی، ۳۲ ساله است و پس از اعتراض‌های صنفی کارکنان شرکت واحد در سال ۸۴، بیکار شده است. وی با مراجعه مکرر به اداره‌های کار، توانسته حکم بازگشت به کار بگیرد. با این وجود، مدیریت شرکت واحد، جلوی اشتغال مجدد او را گرفته است. این راننده تعلیقی کوشیده با حضور در مراسم روز زن در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی که از سوی شرکت واحد و شهرداری تهران برگزار می‌شده، از نزدیک با شهردار و مدیرعامل گفتگو کند. ماموران حراست واحد و نیروهای امنیتی حاضر در ورزشگاه، جلوی ورود او را می‌گیرند. غلامحسینی پس از اعتراض لفظی و بگومگوی ایجاد شده، به اتهام اخلال در نظم، بازداشت می‌شود.

ابراهیم مددی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام کرد: غلام رضا غلامحسینی از اعضای این تشکل و یکی از کارگران تعلیقی شرکت واحد در جریان این مراسم بازداشت شد و پس از انتقال به دادسرای امنیت با قرار بازداشت به زندان اوین منتقل شد.

به گفته مددی، این عضو سندیکای شرکت واحد زمانی بازداشت شد که قصد داشت در حاشیه جشن روز زن با مدیرعامل شرکت واحد و شهردار تهران در مورد ممانعتی که شرکت واحد در مورد بازگشت به کار وی می‌کند، صحبت کند.
بنا به ادعای این عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، غلامرضا غلامحسینی از معدود رانندگان تعلیقی شرکت واحد است که پس از اعتصاب سال ۸۴ کارگران شرکت واحد و اخراج دسته جمعی کارگران این شرکت توانست از هیئت حل اختلاف اداره کار رای بازگشت به کار بگیرد.

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارکنان شرکت واحد در گفتگو با دویچه‌وله می‌گوید: ” یک نفر به نسبت آنهمه مامور چه اخلالی می‌توانسته ایجاد کند؟ در گذشته مدام می‌گفتند سندیکالیست‌ها دسته‌جمعی به هر مراسمی می‌‌آیند، سخنرانی می‌کنند و همه را تحت تاثیر قرارمی‌دهند. اما روز سه‌شنبه غلامحسینی تنها بوده. او چگونه می‌توانسته یک‌تنه، نظم یک مراسم بزرگ را به‌هم بزند؟ ما این اتهام غیرقانونی را قبول نداریم…”

غلامحسین غلامحسینی، شب نخست بازداشت را در اداره پلیس امنیت گیشا سپری می‌کند. روز بعد برایش در دادسرای انقلاب، قراربازداشت موقت صادر می‌کنند واز آنجا به زندان اوین منتقل می‌شود. این سومین مورد بازداشت آقای غلامحسینی است.

رضا شهابی در مورد همکار خود می‌گوید: “ایشان راننده قراردادی بود. زمانی که وارد سندیکا شد، یکسال سابقه کار داشت. بعد از اینکه جلوی کارش را گرفتند، با پیگیری‌هایی که کرد، توانست از اداره کار غرب تهران بازگشت به کار و مجوز پرداخت ۵۰ درصد حقوق اش را بگیرد. زن و بچه دارد. سه بچه دارد و در خارج تهران در یک خانه ۴۰ متری سکونت دارد. مستاجر است و با شرایط سخت زندگی می‌کند.”

به نظر می‌رسد فعالیت‌های سندیکایی در شرکت واحد، حساسیت‌های ویژه‌ای برانگیخته باشد. منصور اسانلو رییس هیات مدیره این سندیکا ماههاست با وجود بیماری در زندان است و اعضای دیگر هیات مدیره نیز پیوسته احضاریه و
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان