صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ادامه ی بازداشت ۸۰ زن که دراعتراضات پارک ملت تهران دستگیر شده اند

7 تیر 1387

در سايت ببينيد: فعالان حقوق بشر در ایران

بنابه گزارشات رسیده از بند زنان زندان اوین در حدود ٨۰ نفر ازخانم هایی که در جریان اعتراضات روز جمعه ۲۴ خرداد ماه که درپارک ملت تهران روی داد دستگیر و در بازداشت بسر می برند .

سنین دستگیر شدگان از ۱۶سال تا بیش از ۶۰ سال می باشند. تعداد زیادی از آنها از عابرین پیاده می باشند که دستگیر شده اند. در حال حاضر تعدادی از آنها از زمان دستگیری تا به حال در سلولهای انفرادی بند زنان بسر می برند. زنان و دختران دستگیر شده اعتراضات اخیر را از سایر زندانیان این بند جداکرده اند.

خانم های دستگیر شده در حین انتقال به زندان و در زندان مورد شکنجه های فیزیکی مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفته اند، و در سلولها، چند برابر ظرفیت آن زندانی جا داده اند.افراد دستگیر شده در شرایط سختی بسر می برند.
در بین دستگیر شدگان تعداد زیادی از عابرین می باشند ولی همچنان در بازداشت بسر می برند. مراجعات خانواده آنها به دادگاه انقلاب بی نتیجه بوده و وعده های داده شده توسط دادگاه انقلاب تا به حال هیچ کدام از آنها عملی نگردیده.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، دستگیری گسترده اعتراضات اخیر را محکوم می کند و خواستار آزادی فوری تمامی دستگیر شدگان است و از سازمانهای حقوق بشری خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به دستگیرهای گسترده و خود سرانه در ایران است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان