صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

آخرين وضعيت محبوبه كرمي در بازداشت

11 تیر 1387

مدرسه فمینیستی: 9 تیرماه محبوبه كرمي در تماس تلفني كوتاهي كه با خانواده خود داشته گفته است: در جريان بازجويي به او گفته اند كه براي آزداي بايد وثيقه بگذاري. اما هيچ مبلغي براي وثيقه تعيين نكرده اند.

نزديك به بيست روز از بازداشت غيرقانوني وبي دليل محبوبه كرمي فعال كمپين يك ميليون امضا مي گذرد.

صبح امروز 11 تير ماه خانواده محبوبه توانسته اند با وي ملاقاتي كوتاه داشته باشند. محبوبه كرمي در اين ملاقات از شرايط سخت خود و 9 زن همراه ديگرش در يك سلول انفرادي در بند نسوان خبر داد.

در ميان آنان زني 70 ساله كه دچار بيماري آسم است در شرايط سخت و خطرناك به سر مي برد. مسئولان زندان اجازه هواخوري به آنها نمي دهند و آثار ضرب و شتم از زمان دستگيري؛ هنوز در بدن شان باقي مانده است.

محبوبه كرمي در اين ديدار به طور كامل جريان دستگيري خود و زنان و مردان حاضر در اتوبوس را شرح داد و گفت: اتوبوس فاصله بسيار زيادي با پارك ملت (محل تجمع ) داشته است و در ترافيك سنگين خيابان ولي عصر متوقف بوده كه ناگهان لباس شخصي ها وارد اتوبوس شده و بدون هيچ توضيحي مردان را كتك مي زنند محبوبه در حمايت از پسر نوجواني كه به شدت مورد حمله نيروهاي لباس شخصي قرار گرفته بوده است به اعتراض بر مي خيزد كه خود نيز مورد ضرب و شتم شديد قرار مي گيرد به طوري كه هنوز اثار كبودي در بدن او وجود دارد و حتي يك لنگه كفش و كيف شخصي اش در اتوبوس جا مي ماند. ماموران او را به همراه ساير مسافرين به بازداشتگاه منتقل مي كنند.

محبوبه كرمي تا كنون با قاضي پروند ملاقات نداشته است و چندين بار مورد بازجويي قرار گرفته است.

بازجويان زندان با الفاظي نامناسب و ناشايست با زنان برخورد كرده اند. اين درحاليست كه آنان تنها رهگذران عادي آن خيابان بوده اند .

لازم به ذكر است مادر محبوبه كرمي در اين مدت تحت عمل جراحي سختي قرار گرفته است كه نياز به پرستاري و استراحت مطلق دارد اما به دليل زنداني بودن تنها دختر خانواده و بيماري پدر؛ مجبور شده است زودتر از موعد از بيمارستان مرخص شود تا بتواند از همسر پير و بيمار خود مراقبت كند.

براي آگاهي از روند پرونده محبوبه كرمي در بازداشت؛ مصاحبه اي با آقاي پوربابايي وكيل او داشته ايم.

وكيل محبوبه كرمي اظهار داشت كه روز گذشته براي پيگيري پرونده محبوبه به معاونت امنيت دادگاه انقلاب مراجعه كرده است و مقامات قضايي ابراز اميدواري كرده اند كه در هفته آينده شرايط براي آزادي محبوبه مهيا خواهد شد.

وي در خصوص عدم تعيين ميزان وثيقه براي موكلش گفت: مقام قضايي طبق قانون موظف است اتهام؛ نوع اتهام؛ دليل بازداشت و محل نگهداري متهم را اعلام كند و طبق ماده 134 قانون آيين دادرسي كيفري قرار تامين بايد با نوع مجازات؛ نوع اتهام؛ دلايل اتهام؛ ميزان مجازات و ضعيت خاص متهم متناسب باشد. البته هنوز هيچ مبلغي براي وثيقه موكل من اعلام نشده است و تا قبل از تعيين قرار تامين عملا هيچ اقدامي از سوي ما نمي تواند صورت بگيرد.

پوربابايي در خصوص ديدار با موكل خود گفت: بنده نتواستم با ایشان ملاقات کنم و نتوانستم پرونده ایشان را بخوانم. من هنوز نمی دانم اتهام ایشان چیست. اساسا تا زمانی که پرونده در دادگاه ثبت نشود و شماره پرونده ای را نداشته باشیم هیچ اقدام حقوقی از طرف وکیل انجام نخواهد گرفت.

در خصوص ت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان