صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

هشدار شیرین عبادی در مورد جنگ و دومين نامه مادران صلح به مسئولين نظام

13 تیر 1387

رادیو زمانه: شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل روز پنج‌شنبه به غرب در مورد حمله نظامی به ایران یا تحریم اقتصادی ایران هشدار داد.
وی در یک سخنرانی در تهران گفت: «ما نه تنها با عملیات نظامی علیه ایران مخالفیم بلکه با تحریم‌های اقتصادی نیز مخالفت می‌کنیم.»

عبادی به غرب در مورد تبعات حمله به ایران هشدار داد/AP
به گزارش خبرگزاری فرانسه، شیرین عبادی، وکیل دادگستری، و یکی از مؤسسان شورای ملی صلح، در جلسه روز پنج‌شنبه این شورا افزود: «این اقدامات تنها باعث فقر و بدبختی در ایران خواهند شد و ما نهایت کوشش خود را برای جلوگیری از رخ دادن چنین فاجعه‌ای انجام می‌دهیم.»
وی افزود: «ما باید جامعه‌ای با یک صلح پایدار داشته‌باشیم. ما باید از وضعیت نه جنگ و نه صلح به‌در آییم.»
شیرین عبادی به همراه ۷۰ تن از مدافعان صلح در ایران شورایی به نام شورای ملی صلح تشکیل داده‌اند. هدف این شورا کوشش در جهت جلوگیری از حمله به ایران به خاطر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی است.

شیرین عبادی در نخستین نشست شورای ملی صلح/AP
سخنرانی خانم عبادی روز پنج‌شنبه در جلسه اعلام تشکیل کمیته دائمی صلح این شورا انجام شد.
در میان مؤسسان این شورا نام افرادی چون ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، هاشم آغاجری، منتقد جمهوری اسلامی که قبلاً ‌به اعدام محکوم شده‌بود، و فیلمسازانی چون جعفر پناهی، و رخشان بنی‌اعتماد به چشم می‌خورد.

همچنین گروهی از مادران ايرانی با نام مادران صلح ايران خطاب به مسئولان نظام جمهوری اسلامی دومين نامه خود را با عنوان ما جنگ نمی خواهيم به طور سرگشاده منتشر کردند. اين مادران در آذر ماه سال گذشته نيز در نامه ای با بيش از ۶۰۰ امضا خطاب به مسئولين نظام از آنان خواسته بودند صلح را در دستور کار خود قرار دهند. حدود ۵۰۰ نفر ديگر نيز از اين نامه حمايت کرده بودند.

مديران و مسئولان محترم جمهوری اسلامی ايران

با سلام

۱۹ سال است که از جنگ هشت‌سالة ايران و عراق می‌گذرد. هنوز داغ مرگ جوانان وطن قلب‌ها را به درد می‌‌آورد. هنوز درد و رنج هزاران مجروح شيميايی، به‌ويژه در مناطق مرزی ميهنمان سينه‌ها را آکنده از اندوه می‌کند. هنوز تکه‌های پيکر جوانان رشيدمان را روزانه در پارک‌ها و صحن دانشگاه‌ها به‌خاک می‌‌سپاريم و هنوز از آسيب‌های اجتماعی و اقتصادی تحريم‌های جهانی بر ضد ايران، مانند کمبود کالاهای اساسی، ميزان بالای تورم، فقر ، بيکاری و فساد ناشی از آن نياسوده‌ايم که آوای شوم جنگ خانمانسوزی ديگری به گوش می‌رسد ومسئولان کشورمان نيز، با طرح پاسخ‌های تند، گويی به استقبال آن می‌روند!

امروز که مشارکت مردم در يکی از مهم ترين تصميم‌های ملّی شان تا به اين حد ضروری است ، عدم حضور نهادهای مدنی همچون گروه‌ها، احزاب اصناف، سنديکاها ، دانشجويان و ديگر اقشار مردم حاصلی جز جدايی مردم از حاکمیّت و حاکميت از جامعة بين‌الملل نخواهد داشت.

ما مادران صلح ايران با جنگ مخالفيم و پيشنهاد می‌کنيم که محتوای بستة تعيين شده از سوی کشورهای ۱+۵ در رسانه‌های رسمی کشور علنی گردد. ما باور داريم که اگر دولت ايران تعليق موقت غنی‌سازی را بپذيرد و به مذاکرة مستقيم برای اصلاح شرايط آن تن دهد، افکار عمومی جهان به نفع ملّت ايران تغيير خوا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان